Мярка 112 - към кого да се обърна за изготвяне на проект?

• M
    Здравейте,много се радвам че има такъв сайт за да можем по-новите да потърсим информация.Интересува ме за мярка 112,мярката ще е отворена през 2013 от 25 май,искам да попитам по вещите във сайта,към кого да се обърна за изготвяне на проект?Може и фирма да ме насочи някой,Също така да попитам искам да кандидатствам,или със краставици,или със дръвчета от сорта на ябълки,? Някой със такъв проект ако има,нека да помага.Моля да ме извините ако съм объркал мястото да пусна темата.Поздрави на всички във сайта!
  • M
    http://www.naas.government.bg/bg/Изготвяне-проекти/19/Мярка141 Какво излиза,че помощта всъщност е за по-големите мерки. Аз не смятам ,че фермер с проект по 121,би отишъл в НССЗ. Голяма пародия са тея служби и службички,които функционират безцелно. Ама то ДФЗ и МЗХ функционират така,пък аз съм тръгнал да търся смисъл в спомагателните им службички.
  • T
    Извинявай колега но,не и за мярка 112 поне при нас е така.
  • L
    НССЗ - Национална служба за съвети в земеделието , там изготвят напълно безплатно проекти.
  • M
    НССЗ - Национална служба за съвети в земеделието , там изготвят напълно безплатно проекти.
  • D
    здравеите аз съм от пловдив може ли да се срещнем някъде и да поговорим
  • I
    Здравейте, бих могъл да ви помогна с целия процес на проекта- от създаването до изпълнението. Можете да се свържете с мен или чрез лично съобщение тук или на телефон 0885 271540. Поздрави
  • D
    здравеите към кого мога да се обърна за изготвяне на проект за млад фермер
  • B
    може да си новорегистриран, но последния път така го направиха приема, че да не можеш да засееш каквото и да било (септември). Ако беше октомври, щеше да можеш да кандидатстваш с намерение за засаждане (засяване). Но в септември е трудно да измислиш нещо, ако вече не си бил от същата стопанска година действащ земеделец. Още повече, че за съответната стопанска година някой е очертал земята по единно плащане на площ (дори и да няма договор за аренда). Трябва да знам точно какъв ти е случаят, за да мога да кажа нещо по-конкретно. Използвай е-мейла. busari@abv.bg
  • P
    Какви са условията на които трябва да отговаря кандидата за мярка 112 и 111. . Може Ли ново регистриран земеделски производител да кандидатства?
  • B
    Колкото земя ще можеш да вкараш, толкова ще трябва да си я напишеш в проекта. Ако си писал по-малко от 7,5 ИЕ увеличение, дори да можеш да засееш повече, няма да ти признаят това дето е в повече от заложеното в проекта. Ако обаче пишеш повече, а засееш по-малко - лошо. Ще те отрежат при всички случаи, но с колко - не знам. Аз съм си била стриктна в изпълнението на проекта и всичко ми е ОК. Има и някакви опции с анекси към договора да променяш това-онова - но за мене това не е работа, само ще им дадеш повод да ти отлагат плащанията до "пълно изтощение". Най-добре всичко да ти е под конец. За лесното не знам - но си струва да се включиш. Само си осигури земята по някакъв начин. Собствената я включи в началото, а после взимай под аренда, че да не влезеш в някой член с конфликт на интереси - че си купил земя от човек от семейството !
  • N
    искам да питам колко ще ми струва направата на проекта?колегата по горе казва че трябва да започнеш с 20 декара и да ги направиш около 55 ако не можеш какво ще се случи,защото познавам един на които му пуснаха първия транш от 12500 евро,а както гледам няма да има да посади и 5 декара.как се извършват проверките абе какъв е контролаако е лесно да кандидатствам и аз
  • S
    здравейте,трябва ми завършен курс по агроекология.Каде мога да изкарам такъв.
  • B
    Ние можем да ви помогнем да изготвите необходимите бизнес план и заявление за кандидатстване по мярка “Създаване на стопанства на млади фермери” от Програмата за развитие на селските райони и да ви научим как да създадете и управлявате успешно бизнеса си. Резултатът от процеса по бизнес планиране се представя в актуален документ – “бизнес план” от приложение № 1а от Наредба 9 за Мярка 112 „Създаване на стопанства на млади фермери”. Накратко резултатът от работата ни с вас е обобщеният документ бизнес план, който определя параметрите, по които вашето стопанство ще функционира. Чрез него се съобщава и комуникира стратегическата посока, специфичните цели, както и методи за постигане на целите и дейностите по развитие на управлението, които ще са ви необходими, за да се постигне желаната от вас визия за растеж. Бизнес планът се използва като основен документ за управление, под който трябва да се случват всички събития във вашето земеделско стопанство независимо дали сте млад фермер или опитен стопанин. Ние като консултанти се задължаваме да ви предоставяме навременен отговор в рамките на два работни дни към комуникацията с вас. Да изготвяме, преглеждаме и интегрираме информацията в документите бизнес план и заявление за кандидатстване с предоставените данни и информация от вас. Да изготвим анализите на средата, пазарите, конкурентите и ресурсите ви и изводите от тях. Отговаряме и за достоверността на информацията в бизнес плана. Да ви предоставяме съвети за окомплектоване на всички документи по мярката, както и да ви учим и подпомагаме в процеса на вземане на решения по време на бизнес планирането. За повече информация - http://www.businessplan.bg или 0899 940 717
  • E
    Аз мога да ти направя проекта - 088 78 666 18
  • B
    За краставици - полски, ще трябва да почнеш с 20 дка минимум (4,5 ИЕ - икономически единици) и да ги направиш до към 55 дка - 12 ИЕ общо (за да вземеш пълната сума от 25000 евро). А за ябълки - ще ти трябват в началото 40 дка и разширяваш до 110 дка най-малко. Така че си прецени според земята. За проекта - НССЗ едно време ги правеше. Но и сам можеш да си направиш проекта. Това е най-леката мярка. Само си попълваш табличките. Ако имаш въпроси: busari@abv.bg Успех!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта