Засяхте ли слънчогледа или още не сте?

• I
    Колеги засяхте ли слънчогледа или не сте още при нас не сме култивирали 2 път?
  • N
    поникна колега
  • I
    Добивите във добрич ги знаеме,затова и вашите ниви са по 1500лева декара. Слънчогледа е култура на сухия климат и когато си орал на дълбоко и си продълбочавал плюс валежите от последния месец не е толкова страшно
  • I
    За високи добиви трябват много бройки и много торове. ... и много вода. 2010 година , 5000 бройки , 20 кг амониева селитра , 340 кг/декар .
  • D
    За високи добиви трябват много бройки и много торове. ... и много вода.
  • I
    За високи добиви трябват много бройки и много торове.
  • B
    колега не са ли много 7800 броя
  • I
    Колега,не бъркаш.В чувала има 150 000 кълняеми семена,към който прибавяш и некълняемите в зависимост от % на кълняемост .Затова когато сееш вземаш и този процент в вредвид .Аз лично сея с 7800 семена и накрая има -няма 7300
  • V
    Здр-те колеги днес засяхме ... имам проблем за който изкам да се допитам до вас... СЕМЕНА : Pioneer толерантни към Ехспрес ... Проблема е в нормата или в фракцията на семената ... НЕ излизат бройките които са дадени на чувалите ... по моя преценка идват много повече бройки от колкото пише . Сеялката туркса КУРТ при всяка профилактика семена пуска няма проблеми но бройките не излизат. Ако бъркам раздела или темата моля да бъда извинен !!!
  • I
    Колега,пусни ротационна мотика.Така ще загубиш някой друг процент от посева но ефекта е като при окопаване
  • G
    Колеги, аз засях преди 7-8 дни и след това заваля 70л. на кв. дъжд. Сега гледам, че е започнал да никне, но има на места кора и не може да се покаже. Кажете мога ли да правя нещо, за да помогна, или ще се наложи да пресявам....
  • T
    и аз чакам да съхне
  • I
    Влажна е и дебнем ама днес пак валя
  • I
    Нашия вече поникна. Ако почвата е суха и няма много заплевеляване, минавайте без 2-ро култивиране, за да не се губи останалата влага. Ако обаче почвата е влажна и има доста трева ще дебнете време за култивиране, няма как...

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта