Период за засаждане на слънчоглед?

• K
    Здавейте колеги да искам да попитам от кога до кога е периода за сеене на слънчогледа? Във Врачанско вали всеки ден и неможе да се влезе в блока!
  • S
    6100 на сеялката за да останат 5200 реколтирани
  • J
    1400 metra sa okolo dekar 6000 sa na okolo 23cm i az seq na okolo 20,5 s povlcaneto mi se polucavat neshtata.
  • K
    Добре колега провери ако можеш!
  • K
    Да ще е на гъсто,мисля че нормата беше 24,или 27см,трябва да проверя за 6000 растения в дк. поздрави
  • K
    Колеги да попитам на какво растояние трябва да се сее слйнчогледа! Моята е настроена за 20,5см дали ще е мното на гъсто???
  • K
    Еми това е добре колега ! Аз миналата година завърших и есента изорах и се започва!
  • I
    За сорта, за който питаш нищо не мога да ти кажа, но за сеенето в Шуменско ние засяхме още на 17-18 март. Издебнахме времето и вече даже поникна дружно на 100% . При нас климата така се развива, че през последните 2 години сеем по рано, за да хванем влагата (нищо, че тая година влага си има в изобилие )
  • K
    Ами аз съм се ориентирал към LG 56.63c4 Какво ви е мнението за този сорт?
  • K
    Проблема няма да ти е в прибирането,а когато се развива растението да не го хване сушата.Защото семките когато трябва да наливат "материал" да няма влага,питите да станат като часовничета.По скоро се ориентирай към сорт който е ранно зреещ.Така ще минимизираш загубите в времето. поздрави
  • K
    da но при нас вали всеки ден! Тук никой не е влизал да сее и тъкмо поисахне и пак започне да вали!но ме притеснява да не е да закъснея и есента да окасним с прибирането!
  • M
    При всеки удобен момент щом можеш да влезнеш да работиш влизай и почвай. Аз моя половината го насях и вече излезна другата поповина утре мисля да влизам да чизеловам и в други ден да сея !
  • K
    Благодаря ви за информацията колеги!
  • M
    sadil sam ot 1-15mai
  • 4
    ot 5 do 25 april

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта