Какъв трактор да купя за работа по 10 дка лозе?

• I
    какъв трактор да си купя.работя 10дк.лозя, решил съм да взема японски 15-18кс,4х4 3 цилиндара .някои ше ми каже ли дали сам се ориентирал правилно
  • T
    Здравейте, за 10 дка лозови насаждение бих препоръчал Японски трактор 16, 17 или 18 к.с. Те са с ширина от 1,1 до 1,2 м. и може да си подберете фреза от 1,3 до 1,4 м. Добра работа върши и един култиватор за слята обработка с ширина 1,2 м., както и брана 1,2м.
  • Z
    за десет декара лозе си вземи до 14 конски сили. Не подлежи на регистриране, гражданска отговорност, и ще ти върши работа.
  • M
    Здравейте колеги за да не отварям нова тема реших да пиша тук.Предстои ми закупуване на малък трактор,бях се ориентеровал към японските до 22к.с.Но доста скъпички ми се видяха,та мисъл та ми е Владимиреца дали ще може да ги замести,обработвам 10декара със лавандула.Някъде бях прочел че не е 4х4 но е по мощен около 30к.с дали ще ми върши работа,за култивиране и оране с плуг 2х25?
  • K
    работя 19 дка лозе с Т-25, междуредие на лозето 2.20м. Максимално стеснен и пуснат в ниско положение е широк1.40м.
  • T
    Правилно сте се насочили към 15,16 или 17 к.с.За 10 дка и то трактор 4х4 няма никакъв проблем.А ако междуредията са тесни то определено Ви препоръчвам MITSHUBISHI- МТ1601D,ты като той е с най-тясна база /1,1 м./ и фрезата към него е 1,2 м., монтира му се навесна система и се агригатира двойка плуг. Но в базата на http://www.technogroupm.bg.com има всякакви. Най добре е да се посети и се разговаря с хората те знаят и ще Ви посъветват по всички въпроси.
  • I
    там е работата че редовете ми са с различна ширина,а и предполагам че 20кс е с по големи габарити,това ме ограничава в търсенето.редовете са с широчина 150см и 250см
  • S
    Японската техниха не е лоша,но е скъпа.За 2-3000лв може да вземеш някое Т25.Евтина потдръжка и върши идеална работа за малки стопанства.
  • M
    kolega ako shte oresh s nego ti prepora4vam pone 20 konq da e az imam hinomoto 20 konq no ne e 4x4 no pak sam dovolen s nego obrabotvam blizo 4 dekara ovoshtna gradina 2 dekara kartofi i otdelno 4asno hodq da ora i da vadq kartofi

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

JD 6420 проблем в навеса

Здравейте, имам John Deere 6420 и има накакъв проблем във навеса. Когато вдигна инвентара...

16 0

Мнение за трактор Deuts Fahr 5080d

Правя тази публикация с цел помощ... Един колега от моя край ще взима нов трактор и иска...

43 0

Беларус ЮМЗ-6КМ

solun1: Ползвал съм акумулатори на МОНБАТ 12в/180а и пусков ток над 1200а - на ЮМЗ и на МТЗ82. Зим...

210 2

Беларус 921

Здравейте колеги.Имам въпрос за беларус 921-лозарски на старо,който се продава и имам инте...

102 0

Владимирец

Здравейте, търся да си купя тапата на отдушника на навеса, която е и нивомер.

97 0