Отглеждане на маточина

• I
    Здравейте. Обмислям да отглеждам маточина, но не като основна култура, а в междуредията на 9 дка. шипкова градина с идея за разрастване. Спрял съм се на нея, не защото е доходоносна, а защото понася засенчване, изисква малко грижи и мога сам да си произведа разсад. \r\n Като начало естествено ме интересува пазара. Има ли такъв за сушена маточина, че аз не намирам, може би не ме вземат на сериозно при положение, че нямам продукция.\r\n Някой знае ли фирма прекупвач в Западна България? Или преработвателно предприятие за етерични масла? Има ли пазар етеричното масло от маточина? Казвам Западна България, защото съм от пернишко, а до колкото знам прясната маточина не понася дълго транспортиране.\r\n Имам много въпроси и ми се иска в темата да направим едно обсъждане на тази култура.
  • лешници и орехи в момента субсидиите на тези дълготрайни насаждения са най високи и изкупната цена е презадоволяваща. Успех в начинанието!
  • K
    Здравейте приятели и колеги с цел по бърза кореспонденция и отговаряне на въпросите ви реших да направя група на производителите на маточина в България.Групата ОТВОРЕНА и е създадена с цел обмен на информация,практики за сеитба,подръжка на насажденията,реализация на продукцията и актуални новини и цени! В нея всеки може да задава въпросите който го вълнуват свързани с МАТОЧИНАТА. Групата в Facebook се казва МАТОЧИНА - АКТУАЛНИ НОВИНИ И ЦЕНИ. Заповядайте за да обменим своя опит и тревоги!
  • I
    Наистина, някой има ли информация по какъв начин се реализира готовата продукция? От Централна България съм и не ми е правило впечатление до сега! Обмислям да се занимавам с отглеждане на лавандула, лайка и евентуално салвия, маточина или мента.
  • B
    Здравейте, Моля, свържете се с нас на popova.dina@gmail.com. Можем да ви помогнем с много информация. Погледнете и нашия уеб сайт: www.bulherbs.com С уважение, Дина Попова Bulherbs Ltd
  • I
    Vlad, още не съм я направил, само събирам информация. Ако садя ще е наесен.
  • V
    a 6ipkovata gradina kak e trydno li se otglejda za6toto i az imam namerenie da se zanimavam moje li da mi dade6 malko informaciq kolega za koeto 6te sam mnogo blagodaren
  • B
    като искаш пробвай да засееш матучина нищо не губиш,доколкото знам 40 ст е кг на суровия продукт
  • I
    Явно няма много полза от маточината. А някаква друга билка, подходяща за между шипките?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта