Субсидии за животновъдството през 2010 година

• Z
    Колеги ,знаете ли че на 01.02.2010 г. е проведена среща с министъра на земеделието и храните д-р Найденов на която са се обсъждали субсидиите които ще получим тази година.
  • V
    не валя не можеш не си от голямото добро утро
  • az kato sam registriran zem.proizvoditel ot 2008g dali chte moga da kandidatstvam po de mini miss
  • трябва ти за данъците от НАП,регистрация за 2007,2008,2009,2010год на земеделски производител
  • v razpla6tatelna ima gotvi formuliari tam vsi4ko e ukazano
  • molia vi kolegi kajete mi kakvi dokymenti se podavat za de mini miss
  • по деминимис почват прием на документи от 06.06.10г.
  • M
    Колеги какво става с Деминимас?Май пак ще се разбере като изтече срока.
  • D
    Колеги, благодаря ви за отговорите!Притеснява ме факта,че самите служители в поземлените служби може би не са съвсем на ясно.Обаче,ако стане някоя грешка при подаване на заявланието,то пак ние ще я плащаме.
  • R
    Прав си. В бързината да му отговоря наистина допуснах грешка. Става въпрос за говеда. Но това е по НДЖ1. По схемата НДКМ1 са крави.
  • Z
    http://www.mzh.government.bg/NewsRead.aspx?newsId=19339&categoryId=1&lmid=56&lang=1 Става въпрос за 10 броя говеда а не за крави.
  • R
    Данчо какъв е критерият за избиране на 28.02.2009 година като начална и на мен не ми е ясна много логиката им. Но аз направих писмено запитване до нашата РА във Велико Търново и от там ми отговориха следното. По схемата НДЖ1 кандидатстваш с животните, които си имал към 28.02.2009 година. А по схемата отнасяща се за кравите, за мен това е НДКМ1 кандидатствам с кравите, които имам в момента. Това означава за теб, че един път ще получиш субсидия за юниците си по схема НДЖ1 и втори път вече като крави по схемата НДКМ1 или по схемата която съответства за теб. Но всичко това при условие, че към 28.02.2009 година си имал 10 крави! На 23.03.2010 година ще има при нас среща със заместник министъра и там ще сверя това което ми отговориха в РА.
  • D
    Колеги,как бихте коментирали новите правила за подпомагане на глава животно?Не си обяснявам,защо трябва референтната дата 28.02.09г да е определяща и тази година.От поземлената служба ми казаха,че колкото крави съм заявил миналата година,за толкова ще получа субсидия и тази година.Имах 10 юници,които вече са крави,но за тях няма да получа подпомагане.Защо?Освен това ощетени са хората,които имат по-малко от 10 крави.Мисля,че отново парите ще отидат в големите ферми.А малките,които искат да се развиват за тях-нищо.Не зная кой ги е измисял тези правила,но фермерите определено не са равнопоставени.Това европейски критерии ли са или отново наши-български?
  • Z
    По принцип това раздаване на деминимис ще бъде доплащане на деминимиса от 2008 година.Това увеличение от 7500 на 15000 евро се отнася само за тази година и само за ферми млечно направление.Но нека да изчакаме указанията и тогава ще разберем.
  • P
    Не ми е много ясно, кой има право на де минимис? Не съм кандидатствала по тази програма до сега, имам ли възможност да подам документи сега?
  • C
    Благодаря Зарко

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Българско Сиво Говедо и Сиво искърско говедо

Здравейте имам няколко въпроса и ако някой знае ще съм благодарен да сподели информация. О...

40 0

Субсидия

Здравейте, някой може ли да ми каже, ще има ли фирми за продаване на орехи и да ми каже ко...

162 0

МЯРКА 11

Има ли информация за плащанията по мярка 11 за кампания 2019г ? По индикативния график...

238 0

oбвързано подпомагане

Колеги, на много от нас бяха намалени плащанията, знае ли се дали ще бъдат изплатени и ког...

108 0

Овце и кози

Боре Бомбата: Трябва ти бюджет около 30 - 40 бона, 1 - во трябва да се осигуряваш като фермер 1 2 години...

187 1