Кланица за пилета и пакетажен цех за яйца - кандидатстване по мярка 123

• D
    Колеги, бенефициент съм по 112 и всеки момент очаквам превод на второ плащане. Имам идеи за развиване на бизнеса, което включва изграждане на кланица и пакетажен цех за яйца. Фермата ми е с пъдпъдъци. Ще търся консултант за изготвяне на бизнес план по мярка 123, защото само тя позволява такъв тип инвестиция. Имам обаче някои базисни въпроса, за да знам от къде да започна:rn1. Към кого да се обърна за машини за кланица на ДРЕБНИ пернати? Възможен ли е вариант с две линии - за кокошки и пъдпъдъци /т.е два различни размера барабани/rn2. Какви са изискванията за въпросните помещения, като брой входове и изходи, квадратури, настилки на подове и стени и пр.rn3. Какво трябва да направя, за да мога да продавам яйца и месо в търговската мрежа /издаване на сертификати за всяка партида, регистрация на хладилен транспорт/rn4. Към кого трябва да се обърна, за да получа право да издавам подобна документация?rnrnВсяка информация ще ми бъде от полза. Четох много в сайта на ДФЗ и МЗХ, но в главата ми е пълна каша. Ако има колеги, които са с одобрени проекти по м123 и пожелаят да се включат по темата, ще бъда благодарна.
  • P
    Здравейте,за да кандидатствувате ще е необходимо първо да се изготви и одобри проект за изграждане на кланицата,както и за пакетажен цех. Ако разполагате вече със сграда ще е необходим проект за преустройство. И в двата случая се изработва технологичен проект от лицензиран специалист. В този проект се залагат необходимите машини и оборудване,описват се подробно и специалиста насочва възложителя към подходящи за целта фирми производители на машините и оборудването. Вземат се поне три оферти и след като има подробна количествено- стойностна сметка се възлага изработване на бизнес план. Би било добре да се знаят повече подробности,които не са за форума. При необходимост можете да ме потърсите.Работим със специалисти от всички градове. арх.Параскева Миленкова,гр.Пловдив,ул."Перущица"15 моб.тел. 0899893373 e-mail: pmilenkova@abv.bg

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта