ЮМЗ- Защо двигателят не превърта?

• T
    Колеги,отремонтирах кутията на ЮМЗ-то миналото лято,прибрах го и онзи ден когато реших да го паля стартера не го завъртя.Дърпахме го с другия-пак същото двигателя не превъртаНякой може ли да ми каже защо може да е?Преди два месеца го палих и го местих-работеше.Благодаря предварително.
  • T
    Благодаря за съветите на колегите.Пръскам и сея затова не пиша и не го ремонтирам.Когато го отворя ше пиша какво е било(със снимки)Още веднъж благодаря!
  • E
    Щом като не пише нищо по темата вече няколко дни - значи го е оправил!
  • K
    вариантите са два според мен 1 воден стълб в някай цилиндър 2 запекли цилиндър и бутало , отвиваш дюзите и въртиш коляновия вал ако има воден стълб водата ще излезе през отвора на дюзата ако не превърти с махнати дюзи остава вариант 2 не го дърпай в никакъв случай вероятноста да изкривиш биела е 90 %
  • L
    Свалят се дюзите за да се налее малко газ в буталата!
  • G
    Дали ще свалиш дюзите или ще вдигнеш декомпресьора кое е по трудоемко и имали разлика или превърта или не
  • L
    Извади дюзите и завърти коляновия вал отпред на гайката в двете посоки бавно и по малко!
  • S
    Имах го същия проблем при мен имаше боклуци заседнали между две зъбчатки само, не мога да ти кажа точно за какво са и как се казват , но се виждат като свалиш има една кутия в която влиза кормилото .
  • E
    Здравей! Дори и да е залепнал диска , пак трябва да превърта. Имах случеи на попаднал болт между венеца на маховика и кожуха . Опитай с извадени дюзи. Пробвай с щанга на венеца обратно на въртенето на двигателя. Чудно. Успех!
  • T
    Като го дръпна на свободна върви,но когато включа двигателя не превърта.Пробвах го и с вдигнат декомпресор-същото,пробвах и да го завъртя от коляновият вал-не мърда.Как да погледна съединителя?Трябва ли да го цепя?
  • V
    С отворен декомпрресор пробва пи ??? Да не е налял с водаантифриз някоя камера над буталата и да прави хидравличен напънудар, като изключиш от скорост и го дърпате върви ли трактора, да не би да са разменени някоя зъбчатка в кутията, съединителят да е запекъл с някое чждо тяло и да блокира и двигателя
  • R
    погледни да не е паднал тампон от оста на съединителя

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

LS мнения

Мисля да си купувам трактор LS 100 PLUS ако някой има такъв моля да си каже мнението

85 0

John deere проблем скоростна кутия

SSvStoyanov: Лампите които светят са 7 и 8 по означението на трактора

359 5

Беларус1025 105кс.

lupo_93: 40 литра,масло 90ЕР трансмисионо.

329 3

теч на масло на трактор КУБОТА 235

Колеги, става дума за трактор кубота. Проблема е: Има теч на масло, най вероятно от...

170 0

Пред избор съм между Massey ferguson 6140 и 6255

Здравейте, пред покупка на трактор с товарач съм, та въпросът ми е кой от двата трактора е...

145 0