Мярка 112- ще ми стигнат ли дка, за да участвам?

• L
    Здравейте колеги.Искам да у4аствам в програмата млад фермер.Имам осем декара земя,имам още 14 дек,но в момента е дадена под наем в кооперацията на селото-насята е,но след жьтвата ще си я взема.Ще ми стигнат ли тези декари за да у4аствам.Даите ми моля сьвет с какво да я наисадя за да бьда удобрена.Земята се намира в Пазарджишка област има вода за напояване.Мисля да запо4на с домати и сладка царевица.Благодаря
  • Ха,ха,ха
  • I
    здравейте имам 6дка ще мога ли да кандидаствам за млад фермер
  • Иди малко се пообразовай и тогава питай,не се излагай
  • Здравейте искам да попитам може ли да кандидатсвам по мярка 112 ако нямам нито база нито животни искам да кандидатсвам за тяхното закупуване става въпрос замотглеждане на овце
  • в
    може ли да кандидатсвам по 112 без да имам база и животни ставя въпрос за овце
  • S
    zdraveite. interesuva me kolko tona domati mogat da izlezat ot 3dk domati..?
  • M
    Имам 5,5 дка малинови насъждения и сега мисля да ги направя на 6,5 дка , ще ми стигнат ли да кандидатствам по някаква програма ? На 22 години съм и сега ще се регистрирам като земеделски производител .
  • L
    >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Здравейте аз съм момиче на 20 години от Област Силистра имам на мое име 7 декара земя. А баща ми има на негово име около 55 -60 декара земя. Искам да кандидатствам за млад фермер. Позволено ли е да да плащам наем на баща ми за дето му обработвам земята или не трябва да има роднинска връзка между собственика на земята и наемателя? тия 7 декара искам да засея дини и да наема още декари от баща ми ако е позволено и да засея краставици или друга култура може и тикви за семе или чубрица се още не съм решила тъй като не знам коя култура колко единици дава или нещо такова. Ще може ли да ми кажете как се изчислява коя култура колко единици дава и колко декар трябва да имам на мое име за да кандидатствам за млад фермер? Реколтите които по принцип искам да отглеждам са: Дини, Чубрица, Тикви за семе, Слънчоглед и не повече от 2-3 декара картофи. ============================================================ Имам проект по мярката и съм правил на няколко познати - кандидатства се с минимум 10 декара земя(може и с 5 ако са трайни насаждения) -собствена или с аренден договор от 5 години и е задължително земята да бъде в реални граници, както и никой друг да не я чертае по СЕПП. Тоест може да се позва земята на баща ви, ако е с нотариално заверен аренден договор. Конретно за културите - може да се изтегли от тук таблицата - с толкова малко земя просто не виждам как може да се реализира проект със стартови 4 единици и 8 нарастване, но ако се заложи на трайни насаждения и градински зеленчуци може да стане фокуса, но за тия декари -мярка 141 е далеч по-реалистична - по малко пари са, но и тревогите ще са в пъти по-малко. Ето я таблицата за изчисление на икономическия размер: http://www.dfz.bg/assets/53/Tablitza-izchislenie-standartni_razliki-m112_i_121-2008-12-633662325930625000.xls Конкретно на въпроса по темата - с 8 декара е абсурд да се направи проект по мярката и да се покрият 4 икономически единици, че и да има нарастване. А и що не са взети още значи няма как да станат нещата тази стопанска година -дотогава всички мерки ще са отдавна затворени
  • B
    С колко квадрата калифорнийски червей мога да кандидатствам по мярка 112-млад фермер?
  • M
    Здравейте аз съм момиче на 20 години от Област Силистра имам на мое име 7 декара земя. А баща ми има на негово име около 55 -60 декара земя. Искам да кандидатствам за млад фермер. Позволено ли е да да плащам наем на баща ми за дето му обработвам земята или не трябва да има роднинска връзка между собственика на земята и наемателя? тия 7 декара искам да засея дини и да наема още декари от баща ми ако е позволено и да засея краставици или друга култура може и тикви за семе или чубрица се още не съм решила тъй като не знам коя култура колко единици дава или нещо такова. Ще може ли да ми кажете как се изчислява коя култура колко единици дава и колко декар трябва да имам на мое име за да кандидатствам за млад фермер? Реколтите които по принцип искам да отглеждам са: Дини, Чубрица, Тикви за семе, Слънчоглед и не повече от 2-3 декара картофи.
  • A
    Висококвалифициран специалист агроном консултира по ПРСР и разработва бизнес планове по мерки 112 Млад фермер и 141 Полупазарни стопанства.Излезе индикативния график за 2013г,времето е малко.Консултации по добри земеделски практики,агроекология,обучения.По мярка 141 услугата е безплатна за кандидатите,работя чрез НССЗ. E-mail: [email protected] Обявата важи за:окръг Варна
  • B
    Тази година ще има ли области , които са с приоритет? Ще има и би трябвало да са същите като миналата година. Това са: Благоевград, Варна, Габрово, Кърджали, Ловеч, Разград, Силистра, Смолян, София, Перник
  • M
    Mdriver ... бихте ли публикували линк към наредбата , за която говорите , за да можем всички които не можем да се орентираме , да влезем малко в час все пак остават към 6 седмици до отварянето на приема Благодаря Наредбите ги има в нета и всеки може да си ги намери и да ги прочете. В страницата на ДФЗ в раздел мерки има всичко необходимо.
  • I
    Тази година ще има ли области , които са с приоритет?
  • K
    Mdriver ... бихте ли публикували линк към наредбата , за която говорите , за да можем всички които не можем да се орентираме , да влезем малко в час все пак остават към 6 седмици до отварянето на приема Благодаря

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Мярка COVID 1

Здравейте колеги, има ли някой друг в сектор Плодове, който е със сметка в ДСК и още не е...

79 0

Отново не спазване на графика

След като беше създадена от последното ръководство на МЗХГ/ДФЗ-РА добра и похвална традици...

192 0

Продължават ли кръстосаните проверки по животните ЕРД

От другата седмица ще тръгват кръстосани проверки по животни, някой има ли информация.

101 0

Мярка Ковид 19- 1

Какво стана с тази мярка? нали щеше да бъде платена между 28.09. и 02.10.2020. Беше добре...

193 0