На каква цена изкупуват зрелия боб? Струва ли си да се отглежда?

• B
    нов съм в земеделието мисля да посея зрял боб.искам да знам да ли си струва и на каква цена го изкупуват и ако може някой друг съвет за боба
  • S
    В момента цената на едро на вносния фасул е ~~4.2лв./кг. От тая сметка извади 20% ДДС,извади и гореспоменатата надценка по мой сметки не е 20% а 15% Получената сума е твоята-успех!
  • P
    иди в един склад на едро и виж цените! Сложи ДДС, сложи му 20% (за търговеца, транспорт и опаковка). Под 3лв за кг няма! Всеки ще ти го купи под тая цена. Тон или няколко няма да са проблем за никого да си ги продаде. По мои сметки на едро е около 2-2,50, ако е под тая цена ще си го продадеш сам лесно
  • K
    на каква цена предполагаш че може да се реализира продукцията, знам че ще варира доста относно качество сорт количество и така на татък, ннякаква средна ориентировъчна можеш ли да кажеш. И имали фирми които да изкупуват?
  • S
    Всички купуват фасул,изкарайте българска стока и не се притеснявайте за пазара.Друго ме тревожи само,че се навъждат бобени босове във времена на покачване на цената.
  • K
    интересно наистина дали някой купува Български боб след като пазара е залят с китайски,македонски и не знам и аз какъв друг.
  • S
    Цялостен бизнес план ти е нужен.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Съхраняване на боб и предпазване от гъгрица

ТУНАЙ: растилаш един найлон исипваш боба върху найлона слагаш хапчетата (хапчетата се слагат сп...

411 2

Бели тикви и бял боб в междуредието?

Някой пробвал ли е? И как ще трабва да го очертавам като боб или като тикви

1972 0

Нахут сеитба - споделете информация за да разбера къде сбърках

L07uUz: Може да е от семената ако не са от предходната реколта, а по стари. Ние тази година също з...

2789 1

Какъв сорт люцерна да избера за сеитба, препоръчайте от личен опит колеги

Emofermer: ето една тема по въпроса колега http://www.fermer.bg/%D0%BB%D1%8E%D1%86%D0%B5%D1%80%D0%...

2632 1

Съвети относно пазара на боб

todorovtr: Стоката когато е качествена пазар има. Боба е трайна култура. Какъв ти е проблема?

3204 2