ПРОБЛЕМИ С ХИДРАВЛИКАТА NEW HOLLAND T175

• S
    Колеги помагайте\r\nИмам сеялка Accord HD. Като работи известно време накрая на реда, при вдигнато положение пръска захранващия маркуч към хидромотора - по-точно маркуча се къса от накрайника/кернировка /не съм сигурен точно как се казва/\r\nТракторът е New Holland T175\r\nПри работа, като хвана маркуча се усещат тласъци
  • E
    Включи връщащия маркуч директно в казана , този проблем се явяваше и при Болгарите , дори и при ЮМЗ.
  • S
    и при мен връщането е директно.холандеца има бърза връзка над питите отгоре. Махнах дори клапанчетата на мъжката и женската, а за сеялката и аз имам разпределител с две игли, от които регулирам вакума. Разглобих го. Не мисля че проблема е там
  • I
    Колега,и аз сея със сеялка със хидромотор,но тя има успореден байпас със клапан който се отваря при пикови налягания.Маркуча който връща маслото съм го влючил директно към коритото със нипел и не минава през разпределителя.Така се товари по малко хидравликата.
  • S
    ще им се обадя и ще пиша какво са казали
  • N
    Питай сервиза и аз ще погледна ръководството и ще пиша.
  • S
    Намален е колкото позволява, за да имам 4-5 атмосфери на вакуума
  • N
    Можеш да намалиш и дебита на изводите които ползваш за хидромотора.
  • S
    Да, два маркуча са, но по другия се връща маслото без налягане
  • N
    Ама са два маркуча нали.
  • S
    Тръгнах да сея, маркуча беше отдолу. След първото скъсване на маркуча, го смених и го сложих отгоре. Пак същото се получи.
  • S
    Мерси колега. Още утре ще проверя.
  • N
    Незнам технически как се казва, защото съм отскоро в бранша. Старите трактористи му казват пити. Сложил съм маркуча на четвъртата. Един път отгоре, един път отдолу съм пробвал. Ти един маркуч ли сменяш ? Отгоре и отдолу пишеш че го сменяш.
  • N
    Долните дупки Изводи са силови от тях трябва да захранваш хидромотора. Обаче мисля че имаше специален извод за въртене на хидромотор не съм сигурен защото не ми е потрябвал/под питите/ и книгата ми е в трактора на село.Звънете на сервиза за трактора там ще ви кажат най добре.
  • S
    Незнам технически как се казва, защото съм отскоро в бранша. Старите трактористи му казват пити. Сложил съм маркуча на четвъртата. Един път отгоре, един път отдолу съм пробвал.
  • N
    Да щом има хидроакумолатори възможно е да е в тях причината. А от кой външен извод вземате задвижване на сеялката?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта