мнение за наи опростена балеровачка

• M
    някои има ли наблюдение за наи опростена балеровачка без да хвали тази с която работи просто впечетления и мнения за марка и номер на сламопреса за която според него е наи надеждна и проста а не наи здравазащото това зависи и от подръжката до известна степен / ,например за мен това е фюргисън 124,224;/
  • M
    колеги говоря за преса за квадратни бали ,благодаря за мнението за кръгли бали, явно никой не е виждал и роботил с по опростин механизам на сламопреса от тази която съм показал на снимката и все пак ако някой знае някой друг модел нека да даде мнение или снимка ще съм благодарен
  • A
    преса за кръгли бали
  • S
    Баща ми, лека му пръст имаше такава балеровачка /сандък/. На ден правеше по 40-50 бали. Извинявам се на колегата пуснал темата. Той търси сериозни коментари, а ние се базикаме, но и без шега неможе.
  • M
    Аз имам такава опростена балирвачка.Представлява един сандък,слагащ му два сезала вътре ,след това слагаш по малко сено мачкаш с крака ,пак слагаш и на края вързваш.Е тва е! продължаваи да мачкаш направи ги малко по хлабави а като свършиш аз ще почерпя по едно каквото кажеш
  • J
    наща стара немска преса ни остави преди доста години но ниее нея не още се мъчим взаимно, но колегата има клас меркант 60 много е добра.
  • L
    Аз имам такава опростена балирвачка.Представлява един сандък,слагащ му два сезала вътре ,след това слагаш по малко сено мачкаш с крака ,пак слагаш и на края вързваш.Е тва е!
  • I
    Колега за първи път чувам ,че имало техника която само караш и не се троши и амортизира.Тя балирачката ако е нова едва ли ще ти прави проблеми
  • M
    хайде бре колеги не сте ли виждали нещо по ново и просто даите мнение за някоя сламопреса която си заслужава че сезона наближава
  • M
    по принцип аз работя с 15-8 от 10 години и съм на същото мнение но искам да мина на нещо по опростено именно заради центровките но и моята вече е доста амортизирана аз с нея съм правил 2300бали на ден за това искам мнения за по опростена
  • S
    Колега, аз също имам Фергюсон модел 15. Вече четвърти сезон ще започна работа с нея. Купих я втора ръка от пловдивска фирма. В началото много ядове имах. Това, което пишат готова за работа, няма нищо такова. Няма място където да не съм пипнал. Доста от частите съм ги подменил. Сега работи като шевна машина. Познавам и други марки балеровачки, но с други не съм работил. Принципът на работата им е еднакъв, разликата е във различния вид на частите им. Мисля, че няма опростена балировачка. За фергюсана бих казал, че е капризна. При малки отклонения от регулировките и започва или да изтърва възлите, или да трупа възли върху човката и още някои нередности. Капризна е и към видовете сезал. Макар, че работя с фергюсан, симпатизирам на КЛААС. Ще ми бъде приятно да споделиш , твоя опит и твоите неудачи. Дано повече колеги да се включат по темата и да споделят опит.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Проблем с Джон Диър 342А

Здравейте, имаме проблем със сламопреса Джон Диър 342А, буксува шнека на подбирача. Натегн...

75 0

Каталог за Claas Markant 60

Здравейте, трябва ми каталог на резервните части за сламопреса Клас Маркант 60. Ако някой...

79 0

Специализирани сервизи

Не използвайте така наречения оторизиран сервиз Аделина 1016 ЕООД. На 12.05, около 11 часа...

126 0

Дълги бали от John Deere 342A

иво: колега би трябвало да е от врътката за размера на балите.ако ти са износени зъбчетата и ка...

246 1