Нов трактор за лозарство и овощарство. Мнения и препоръки ?

• B
    Здравейте колеги, \r\nОт скоро гледам лозя в момента са около 110дка и 20-тина декара овошки бадеми , праскови и череши. До сега ги обработвах с малка Кубота 24 коня но вече започва да умалява и мисля да я оставя за резерва. \r\nТърся си нов трактор от 60 до 90к.с.\r\nЗа сега май гледам пак към Кубота М6040, М7040 и М8540 Narrow.\r\nТук видях мнения за М108 и М130 които са с добри отзиви и за М95 за който разбрах че харчи доста.\r\nАко може някой да сподели мнение за тези 3 модела или да предложи друга марка и модел с горе долу същите параметри. \r\nБлагодаря предварително.
  • E
    ламборгини ландини ню холанди си ги карайте кенефи унищожители на нафта
  • B
    На широки междуредия съм 3-3.20. Смених май Куботата с Джон Диър че да видим Ако някой може да каже нещо за 5090М ще съм благодарен
  • S
    Вие да сте чули да има лозя в Япония? Куботата е всичко друго, само не лозарски трактор. Има коне, ама няма тегло. Ако искате лозарски трактор, само от Италия. Ламборгини, Ландини, Ню Холанд - там е истината. Щом и Джон Диър си правят лозарските трактори в Италия... Ако си и на тесни междуредия? А най доброто е верижен трактор, но там има други проблеми.
  • K
    Здравей, Знам че имат трактор който е специален за лозарство и е много добър не знам кой е точно модела но мога да попитам даже имаха специално оборудване гледах ги когато купувах моя бяха 2 чисто нови на двама съседи които гледат лозя. Бяха малки едни такива ниски и тесни по 60 коня мисля че бяха и хората които ги купуваха казаха че имат куботи и не искат да чуят за друг трактор за лозарството. Цената беше 28000€ с ДДС
  • J
    имам двама приятели с куботи единият даже си купи и втори около 90 коня са имат малко разлика в конете само суперлативи говорят за тях. Да използваме ги за зърнопроизводство но който го може го може а явно японците го могат.
  • B
    Напротив има. Служебния Само че в случая служебния е и личен. А и не съм избрал ефтин трактор че да искам да е и здрав и икономичен. Мисля че тези са прилични пари и би трябвало да покриват критериите ми. Доволен съм от старата кубота 3 години вече има вярна служба и то доста работа.Сигурно е по дърта от мен но да чукна на дърво не ме е оставяла. Проблема е по скоро че навесната пръскачка започна да я цели посредата от тежеста и прокапа хидравличното масло. И е много икономичен от към нафта. Сутрин като го запаля вечер го гася и гори около 30-35 литра. Искам да е надежден и икономичен че нафтата в БГ за земеделците е златна все още.
  • J
    мнението на колегите ми в региона са че нямало здрав и икономичен трактор и мнението на всички е че JD са най добри гледах някакви лозарски в мегатрон. За мен всъщност няма по добър от новия къкъвто и да е. Успех в избора

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Мнение за трактор Deuts Fahr 5080d

Правя тази публикация с цел помощ... Един колега от моя край ще взима нов трактор и иска...

34 0

Беларус ЮМЗ-6КМ

solun1: Ползвал съм акумулатори на МОНБАТ 12в/180а и пусков ток над 1200а - на ЮМЗ и на МТЗ82. Зим...

208 2

Беларус 921

Здравейте колеги.Имам въпрос за беларус 921-лозарски на старо,който се продава и имам инте...

99 0

Владимирец

Здравейте, търся да си купя тапата на отдушника на навеса, която е и нивомер.

95 0

Мнение трактор landini 7-210 и John Deere

Здравейте колеги, какво ви е мнението за ландини 210 слаби места, подръжка и общо взето вс...

277 0