пръскане за трева преди засяване

• S
    Здравеите! Ще отглеждам около 4дка домати и 2дка зеле. Земята ще я изора и ще я фрезовам. Искам някой да ми даде съвет с какъв препарат да напръскам преди да засея, против трева. Или поне да забавя разтежа и. Миналата година пръсках със Стомп но нещо не ми се хареса. Като плевели наи масови са ми паламида и балур.Ще пръскам с щангова пръскачка 350лит.Колко разтвор трябваа да направя? Благодаря предварително на отзовлите се.
  • M
    Здравейте на всички ! Имам малка градинка към половин декар с пипер и домат и искам да знам има ли препарат за премахване на тревата , защото само в неделя успявам да отида на село и всичката работа плюс плевенето остава за тогава !1 Благодаря ви !
  • F
    аз ги пръскам по 2 пъти със стомп като изора и като фрезовам нивата след това изчаквам 10-12дни и тогава засаждам и сам доволен.Но не ти гарантирам че напълно тревата няма да се появи ще се появи но по малко с едно окопаване и ще изчезне .Аз така правя и съм доволен
  • S
    колега Rumenvt1965 можеш ли да ми кажеш как го отглеждаш това зеле? Аз за първи път ще сея зеле и мисля да го направя на вади понеже нямам възможност да сложа капково и нямам достатъчно налягане да го дъждувам с пистолет. Как трябва да го засадя спрямо вадите? На върха или по ниско на браздата? Ще ми бъде много полезен съвета ти понеже ми е много бледо познанието от към отглеждането на този зеленчук, а ти явно имаш мн опит с него. Бат Петъо не ми се ще да пръскам със тези селективни препарати защото миналата година си изпатих с тях. Уж не пречели на разстенията. Умаря ги както и тревата. Не им се доверявам вече.
  • R
    Стомп плюс Дуал може да се смесват проблема ти е че ползваш пръскачка и ефекта е минимален защото трябва почвата да е много влажна или след като напръскаш завали дъжд аз пръскам чрез поливната система и повярвай ми ефекта е невероятен аз гледам 150 декара зеле в село Крушето Великотърновско и ако имам трева просто бих се отказал от това производство аз също имам пръскачка но си стои под навеса от 7 години
  • P
    eдва ли е виновен стомпа просто балура излиза много по късно,можеш да го пръскаш и след поникване само че с фузилад форте със 150мл на декар

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

телен червей

цецо: пълен боклук е тоя натуралис мин година го полэвах

597 1

Пръскане за трева

kiko: Ходи до някоя агро-аптека ще ти кажат там.

2116 3

Пръскане на краставици с нуреле

stefka66: Здравейте,не е нужно да спазвате този срок,но нуриле не помага от опит знам.Пръсках с мосп...

7267 3

Мандарина - пожълтяване

petarkadakevliev: Аз имам подобен проблем, с лимон и мандарина. Препоръчаха ми също този акарицид, сигурно д...

3324 3

Билка срещу белокрилка

bilkobegins: Белокрилка - разтвор от мек сапун, сернокисела глина

5889 5