Какво да направя за да мога да обработвам земеделски парцел с много наследници, един от които съм аз?

• I
    Здравейте. Искам да обработвам 3 малки парцела в една нива, които са били на пра-дядо ми. Извадих си удостоверение за наследници, имам и скиците. Сега каква е процедурата. Ще помоля ако може някой да ми обясни какво да правя стъпка по стъпка че да се потготвя психически...
  • I
    Значи, в службата по земеделие казаха, че има някакъв срок от 30 работни дни, но сега слагали колчета на хора, подали заявление през март...
  • I
    А има ли някакъв срок, в който трябва да дойдат да ми сложат колчетата след подаването на заявката? Че вече мина месец и ни дума, ни вопъл...
  • I
    Документите са готови, благодаря на всички за напътствията!
  • I
    Срока до 31 май ли е?
  • P
    докато обикаляш по инстанций ще изпуснеш земите , отидете при нотариус с прекия наследник, направете договор за наем, майка ти да ти даде земите под наем, пиши условна рента от 40кг пшеница на декар-година. с този нотариално заверен договор отиваш в съда - агенцията по вписванията, след това в земеделието си вписваш договораи, след това нищо на света не може да ти ги вземе до края на догова за наем или аренда. ако ще договора да е за 50г.!!!
  • Z
    Пак да питам нещо. Понеже не аз, а майка ми е наследник, за даване на заявка за забиване на колчета тя ли трябва да отиде или може и аз да свърша тази работа. За презаверяването на скиците се наложи да ходи тя. ти може да свършиш тази работа
  • I
    Пак да питам нещо. Понеже не аз, а майка ми е наследник, за даване на заявка за забиване на колчета тя ли трябва да отиде или може и аз да свърша тази работа. За презаверяването на скиците се наложи да ходи тя.
  • I
    Ок., мерси.
  • N
    Така, в Общинска служба по земеделие ми казаха, че не могат да дадът такава информация. Носех и документи - скици, решение на поземлената комисия, удостоверение за наследници. Казаха ми да си търся наследниците и да ги питам! Моят съвет е викни поддържащата фирма да ти забие коловете и всичко ще се изясни. Твърде вероятно е да няма сключен договор за твоите земи и съответно никой да не получава рента. Ако има сключено споразумение между ползвателите на зем. земи в землището и твоите земи не са декларирани от никой ползвател то това са бели петна белите петна са платени в съответната община от ползвател -рента ще получиш в общината.
  • N
    до колкото знам , ако има толкова наследници и някой иска да е даде под наем пред нотариуса трябва да се подпишат 51% от наследниците И един от наследниците може да сключи договор било то аренда или наем.
  • Z
    до колкото знам , ако има толкова наследници и някой иска да е даде под наем пред нотариуса трябва да се подпишат 51% от наследниците
  • I
    Така, в Общинска служба по земеделие ми казаха, че не могат да дадът такава информация. Носех и документи - скици, решение на поземлената комисия, удостоверение за наследници. Казаха ми да си търся наследниците и да ги питам!
  • I
    Добре, благодаря за отговорите, ще проверя и пак ще питам ако има нещо неясно, а ще има със сигурност.
  • N
    Направи справка в Общинската служба по земеделие дали има договор за наем или аренда.Ако няма договор имотите сега ги декларираш ти до 31 05 за 2013-2014г. и есента си влизаш в парцелите. Има ли договор търсиш си рентата.
  • I
    В крайна сметка какви стъпки трябва да предприема сега?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

210 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

289 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

136 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

283 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

697 0