Създаване на високо продуктивно пасище

• B
    Създаване на високопродуктивно пасище?Как може да стане това?Методи?Вид на тревостоя,да издържа на пашуване и косене?Колеги рових се много по темата,но освен полезните съвети на Линбул не можах да срещна нищо повече.За съжаление при мен фактите са малко по различни и няма как да приложа неговият опит изцяло.Например взех пасища които са в доста окаяно състояние.Друг е въпроса,че някои от тях са и изорани. След като ги почистя както е по изискванията,как да стане мероприятието по тяхното облагородяване,след като не мога нито да ги ора,нито дисковам!?Или пък евентуално пък да може???Идеята ми е да създам едно профермерско голямо пасище и такива за косене.Няма ли да търпя санкции че нарушавам местният тревостой-от тръни,шипки, плевели и треви от които животните единствено само се подуват.Зная че един такъв проект не е евтин,но ми е необходим.А съм и далеч от идеята,че пасищата трябва да бъдат единствено само за субсидии,каквато мода се очертава напоследък.Няма да се разсърдя на всяка една конструктивна критика и ще бъда благодарен на всеки съвет от хора с опит по въпроса.
  • P
    ок ванка . Нагърбил си се с много сложна задача , много е трудоемко и на дали има компетентни по въпроса .
  • B
    Тоше благодаря но съм изчел всичко от този наистина добре направен сайт.Ферма Линбул се намира в планината а там ливадите и пасищата търпят други по различни условия. При мен механизацията може да заеме много по решаващо значение.В Тракийската низина също така сушавите дни са много повече от тези в балкана и си мисля,че трябва да има разлика не само във вида на тревостоя,но и в начина на експлоатиране.За мен е важно как мога да ги превърна във високопродуктивни.Дали е разрешено унищожаването на старата растителност?Мога ли да ползвам тотални препарати?Как и кога да стане залагането на новите тревни смески?Техният състав в зависимост от вида на почвата.Какви са операциите които евентуално са разрешени от наредбите и закона? Условията и начинът им на прилагане и т.н.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта