Какво да засея - орехи или бадеми?

• R
    здравейте,нов съм искам да се занимавам с овошки имам 12 декара нива искам да я залеся с орех или бадем няма вода района се намира до морето ,може и друго посъветвайте ме ,искам да е нещо непретенциозно искам нещо като допълнителен доход не очаквам чудо
  • P
    ориентирай се основно към ореха , това е подценена ядка в България , а българския бъдем не може да се сравнява с американския и вноса е повсеместен
  • I
    Мисля и аз тази есен да засадя комбинация от двете дръвчета. Основното е орехи и бадемите за уплътняване на междуредията. Тази книга, която си показал, коя е? Живо ме интересува, защото сега прохождам и всяка инфо е добре дошла.
  • T
    Здравейте,аз също съм на тази дилема орех или бадем.Земята ми е в село до Ямбол.Имам сонда с вода теренyt е равен.Също съм мислил и за лешници и дори за пауловния.Ще съм благодарен на всякакви съвети
  • F
    Съществува подобна технология - погледни копията.
  • D
    А какво мислите по предложението да се засадяр орехи и между тях бадеми или праскови докато орехите израстнат. Като се има в предвид, че прасковите и бадемите започват да плододават доста по рано от орехит, така ще можете да си докарвате прелични доходи докато дочакате орехите да почнат да дават.
  • P
    Бадеми
  • K
    Изпрати си номера на имота и землището тук http://nationalsoils.com/ . Ще ти кажат всичко което ти е необходимо - тип почва, особенности на почвата, какво можеш и какво не, да отглеждаш на нея. А ако си много мераклия - може да дойдат и да ти проучат мястото с почвените проби и още много други неща. Аз лично не вярвах че има такова нещо - но си заслужаваше всичкото отделено време и средства.
  • R
    много благодаря за отговора
  • F
    Категорията явно е висока щом е чернозем и на нея се сее пшеница и ечемик.Друго което е добре е че терена се намира в близост до морето. По принцип цялото черноморско крайбрежие е подходящо за отглеждане на бадеми.Като пример Опитна станция по бадема се намира в покрайнините на гр.Поморие , което не е случайно.Другото което е по добре , ако сееш бадеми е, че ще почнеш да береш още на четвъртата година.
  • R
    земята е чернозем .за сега е в кооперация и на нея се съди зимница и ечемик терена е равен наоколо има лозя .ми не чесно казано ми е късничко 7-8 години дайте предложения за категорията не съм сигурен ще разбера когато я взема от кооперацията
  • F
    Трябва малко повече информация освен че нямаш вода.Терена равен ли е или има наклон. Близо ли е до речно корито, каква е почвата( глината ли преобладава или пясака).Каква е категорията на земята. Кога смяташ да печелиш от инвестицията? Имаш ли възможност да наливаш 7 - 8 години както е при ореха преди да почнеш да береш.Разходите за свестен материал за орехи и бадеми са едни и същи орех-10бр./ дк 12лв./бр, бадем –30бр./ дк 4лв./бр.
  • I
    Кирилица!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Унищожаване на корените на трънки от веднъж без препарати.

Здравейте, искам да унищожа 500квадрата гъсти ама гъсти корени на трънки. 2 месеца съм ги...

154 0

Препоръчайте ми ръчна пръскачка

Генов: Ако още не сте решили, само акумулаторна. Имам от 4 години турска, мислех че е китайска з...

124 1

Сортовете орехи Идеал и Чандлър

Някой има ли наблюдение върху сортовете орехи Идеал и Чандлър кой бихте избрали и защо?

208 0

1 декар празен двор - съвет

Йорданова: Не мога да ти дам съвет, защото и аз съм пред същата дилема. Един декар лозе в местност Бо...

266 2

Обвързано подпомагане

Колеги,има ли сред Вас такива на които не е им изплатена цялата сума по обвързано подпомаг...

138 0