Качества и недостатъци на трактори БЕЛАРУС 1025.4 и НЮ ХОЛАНД ДТ5-85

• N
    Колеги дайте отзиви при условие че са на една цена.
  • M
    Аз може би бях един от най-върлите привържаници на беларус но от месец имам Ню Холанд Тд5.95 и не съжалявам за покупката. Огледал съм доста беларуси и всички са с омаслено турбо, протекли тук таме , отваряни са да им се прави нещо по диференциала или скоростната кутия. Да не говорим и за скършването на вътрешната тръбичка със сондата която качва маслото на разпределителния вал и ако не ти бачка датчика за налягането на маслото и заминаваш.Холанда ми е на 47 м.ч. днес идваха от Техагро да ми направят първото обслужване за да му важи гаранцията и ми смениха филтъра на хидравликата, маслото на крайните предавки и за това платих 154,92 лв. С ДДС. Филтъра е 106,00 лв. без ДДД и масло 3 л. по 7,70лв. Без ДДС. Ако на това викате скъпо карайте си беларусите аз лично съм много доволен от избора си !!!
  • P
    kolega 45 procenta koito ti spodelyat za traktorite za koito se dwoomislish ili ne sa se kacwali na tezi modeli ili sa tirgowci na drugi modeli .ti gi pitash za belarus ili holand a te ti kazwat za drugi modeli.spored men za twoeto stopanstwo koeto kazwash ce e malko belarus si wzemi po dobir i komforten e ot bolgara bidi obeden .i kogato sled wreme ti se razwali sam shtego oprawish a ne da cakash serwizna kola i maistor za holanda.ne simneno holanda e po komforten bez tee no kogato protece i nesimneno shte doide wreme bednaaaati e fantaziyata tryabwa da prodadesh bolgara za da mu spresh teca. IZWINYAWAI CE NE PISHA NA BG NO IMAM PROBLEM S KLAWIATURATA. AS SIM ZA BELARUS ZA MALKI KATO TEB I MEN STOPANSTWA.karam belarus 952 -2005g i obrabotwam wsicki operacii s nego.WINAGI NOSI TEL KLESTI I CUK DRUGO NISHTO I PAK STE ISKARASH DENYA A PRI ZAPADNITE KATO SE RAZWALI
  • B
    Е тва са глупости сега... TD5-цата не е за возене.Просто не е за големи стопанства тя.За малко стопанство е тъпо да се купи Т6 ,защото не може да се изплати.Отделно ,че за Т6 ти трябва и друг инвентар.Затова и товароносимоста на навеса там е над 4 тона.ТД5 си е перфектен за нашите стопанства и в селото ми един колега вече има такъв.Няма да окопава само с него.Сеене,пръскане,жътва -транспорт .Въобще 80% от операциите на едно малко стопанство...
  • N
    здравейте колеги нещо неми допада тд5-85 защото го погледнах що да трактор е по добрият модел е т6-120 почти са еднакви но е с прав ботуш като на беларуса и става за оран и тежки обработки 93 000 хиляди е в анимекса. А на тд5-85 до 115 е с редуктор на ръкава и самите те него препоръчват за тежка работа. а за jd130 коня само модел 130R модел М сриват помпата редовно знам го от тяхен инжинер по подръжката почти на година успех в избора. Аз съм решил да си взема нов т6-120 след 6 май ще трябва да пристигнат от завода а тд5 има и сега. Разликата в цената отделно в класа на T6 до ТД5 е огромна...Най-малкото за Т6-цата ще ти трябват и тесни гуми ,докато TD5-цата си е с такива.Темата е стара.Още през последният прием по 121-ва пуснахме проекта с TD5.95 и от тогава чакаме.И ще си чакаме.... да прав си ти мислиш само да окопаваш а аз мосля работа да върша трактор за окопаване имам трябва ми по мощен за работа не мисля да се возя по полето
  • B
    здравейте колеги нещо неми допада тд5-85 защото го погледнах що да трактор е по добрият модел е т6-120 почти са еднакви но е с прав ботуш като на беларуса и става за оран и тежки обработки 93 000 хиляди е в анимекса. А на тд5-85 до 115 е с редуктор на ръкава и самите те него препоръчват за тежка работа. а за jd130 коня само модел 130R модел М сриват помпата редовно знам го от тяхен инжинер по подръжката почти на година успех в избора. Аз съм решил да си взема нов т6-120 след 6 май ще трябва да пристигнат от завода а тд5 има и сега. Разликата в цената отделно в класа на T6 до ТД5 е огромна...Най-малкото за Т6-цата ще ти трябват и тесни гуми ,докато TD5-цата си е с такива.Темата е стара.Още през последният прием по 121-ва пуснахме проекта с TD5.95 и от тогава чакаме.И ще си чакаме....
  • N
    здравейте колеги нещо неми допада тд5-85 защото го погледнах що да трактор е по добрият модел е т6-120 почти са еднакви но е с прав ботуш като на беларуса и става за оран и тежки обработки 93 000 хиляди е в анимекса. А на тд5-85 до 115 е с редуктор на ръкава и самите те него препоръчват за тежка работа. а за jd130 коня само модел 130R модел М сриват помпата редовно знам го от тяхен инжинер по подръжката почти на година успех в избора. Аз съм решил да си взема нов т6-120 след 6 май ще трябва да пристигнат от завода а тд5 има и сега.
  • S
    Колеги споделете мнения за JD6330, предстои ми закупуване на такъв трактор.
  • D
    Здр. колега Беларуса е същия кошник като Булгара така че вземи си които и да е друг трактор само не и Руски аз имам такъв и съм сменил за 3 години 3 турбота и какво ли още не , виж КИОТИ , ДОИТЦ. ЛАНДИНИ ТЕ СА НА ЦЕНАТА НА ХОЛАНДА ОКОЛЛО 70 000 ЛВ
  • J
    щом сам си караш трактора без да ги знам двата модела който си избрл мога да се обзаложа че като ги пипнеш ще избереш НХ в това няма спор.
  • N
    Вземай ТD -то няма място за сръвнение със Рашъна.Само че цената му е около 35000 Евро./не е 55000лв/.
  • N
    Колеги когато зададох въпроса за Беларус 1024.4 и Ню Холанд ТД 5.85 бях наясно с разликата в поддръжката на двата трактора. Но кажети кой от Вас сие купил Москвич или Лада за да има ефтина поддръжка.Искам мнения на колеги които карат такива машини и ги познават.Аз карам Болгар от 20 години и вечер когата се прибира съм като разглобен и дори като седна на фотьойла пак ми се струва че вибрира.Наистина Болгара го разглобявам на основните му парчета и го събирам само за два деня и основен ремонт на двигател за 500 лева но след една седмица пак почва да капе от скорости и корито. Из руските сайтове гледам устройството на 1025.4 и стигам до извода че освен по мощния двигател и по яката скоростна котия друго всичко сие по старому.Коритото сие като на Болгара а кабината дори ми се вижда по малка от на Болгара с изключение на климатика. Преди години когато копувах комбайна ме плашеха че западните са много по сложни но сега като се опитам да се намъкна в някоя Нивичка и не съжалявам за моята западнячка. При цени от 53-55 хиляди и на двата трактора би трябвало Беларуса да е нещо много повече. Ще изчакам изложението в Стара Загора и там ще решавам,нали знаете ръка да пипне.
  • K
    Всичко е от задволанното устройство.Когато се пази и обслужва една машина без значение каква е,няма проблем.Беларуса не е лош,ти ли ще си го караш или?
  • D
    Здравей.Преди всичко колега,си направи сметка дали можеш,да поддържаш скъпа техника и дали има резервни части за нея,пък тогава мисли за комфорт и производителност.Това е моя съвет.
  • J
    Абе която и да е от машините ще служи която е на сърце то всичко е до късмет имам макормик който ми служи много вярно . На друг колега му създаде доста ядове такава машина. Май едно от най важните неща е зад-кормилното устройство
  • P
    Здравейте мойто мнение е ако ще купиш беларус да е от старите модели те за мен са истински комфорта там че ще ти останат парички за банско варна и др. курортни места

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Мнение за трактор Deuts Fahr 5080d

Правя тази публикация с цел помощ... Един колега от моя край ще взима нов трактор и иска...

27 0

Беларус ЮМЗ-6КМ

solun1: Ползвал съм акумулатори на МОНБАТ 12в/180а и пусков ток над 1200а - на ЮМЗ и на МТЗ82. Зим...

202 2

Беларус 921

Здравейте колеги.Имам въпрос за беларус 921-лозарски на старо,който се продава и имам инте...

94 0

Владимирец

Здравейте, търся да си купя тапата на отдушника на навеса, която е и нивомер.

94 0

Мнение трактор landini 7-210 и John Deere

Здравейте колеги, какво ви е мнението за ландини 210 слаби места, подръжка и общо взето вс...

275 0