Може ли да очертаваш пасища, без да отглеждаш животни

• R
    Здравеите ако някои знае дали имаш право да посочваш пасиште без да имаш животни моля да пише предварително благодаря.
  • A
    Колегата е прав, че крайно време е от Асоциацията на животновъдите да поставят въпроса сериозно, защото при нас в общ. Велинград кметове заявяват общинските места за субсидии и животновъдите им дават по десет лева на декар за да си косят за да си изхранват животни.
  • V
    С тайно наддаванели беше? Не коректно на търга да участват други арендатори.Първи кръг трябва животновъди.
  • S
    nie predlogihme 3.50 na dekar..no gi vzeha na 5 lv.
  • V
    До какви цени стигат Мерите на търг?
  • S
    moje i otsche kak .pri nas gi bze edna sofiiska firma za pet godini spesceliha na targa kato dadoha cena koato nie ne mojehme da si pozvolim.a pak arendatorite izoraha i patitschata mejdu merite i nivite v takiva uslovia ne e lesno da gledasch jivotni
  • V
    i pri nas e taka samo4e malko e po dobre 4oveka nqma jivotni no dava da si kosim i pribirame senoto no ima i drug problem zaoravat pasi6tata tova e po zle
  • S
    Не съм животновъд! Но категорично съм против очертаването на пасища от лица ,Не отглеждащи животни! Крайно време е Асоциациите на животновъдите да отстоят поне това простичко правило!Не притежаваш и не отглеждаш животни-нямаш право да очертаваш пасища и ливади! С тия субсидии наглоста взема такива върхове,че масово точат зъби за едни лесно спечелени пари.На гърба на изнемогващи животновъди и окаяното състояние на сектора като цяло!
  • T
    В България може всичко.
  • M
    Аман от субсидаджии!
  • B
    Kolega ``metsanat``,mnogo hubav i tocen komentar,tryabva da go cetat skapanite politici i korumpiranite cinovnici ot zemedelieto,koyito pravyat proverki na pasishtata na drebnite jivotnovadi i gi sankciyonirvat,a na tehnite hora koyito imat hilyadi dekari pasishta i sa bez jivotni gi podminavat,zatova sme na tova deredje!Golemiya problem na tazi totalno abdikirala darjava sa-skapanite politici,alcnite ``biznesmeni``(koyito sa pod cadira na politicite) i porackovite,korumpirani cinovnici(te sa pak pod cadira na ``biznesmenite``),tozi porocen krag sasipa Balgariya.
  • R
    колега аз съшто имам животни и много добре знам как е зададох този въпрос заштото на този каменист баир където ми пасът животните сега го е вземал един които няма животни
  • V
    Колеги, може и още как!Не само , че може да се отдават пасища на лица, без нито едно пасищно животно, ами тази тенденция набира голяма скорост.Може, защото правителствата от последните години, умишлено водят животновъдството към ликвидация и вместо да приемат ясни критерии за подпомагане на фермерите, те работят в обратна посока.Така например, те делегират права на общинските съвети да вземат каквито си искат решения, без да са хармонизирани с еврокритериите.Те отдават мерите и пасищата на търг по ЗОС, без да се съобразят с факта има ли фермери животновъди на територията на дадена община, какви права им делегира еврочленството и в коя държава живеят?В общината, в която отглеждам животните си, пасищата още от 2008г. бяха отдадени на незаконно регистрирано сдружение, за срок от 5 год. и за този период, фермерите не взеха и стотинка.Нещо повече, през 2012г. те окосиха общинските ливади и продадоха сеното, като лишиха местните животновъди и от паша и от сено, с явното съгласие на общинските власти.Сега отново , мерите и пасищата ще се играят на търг и познайте кой ще спечели- животновъдите, затънали до ушите в кредити, на които напоследък и продуцията им се изплаща според кефа на търговците, или някой местен " бизнесмен", който вместо да отвори някакво производство, спокойно ще увеличи капитала си , за сметка на т. наречените български животновъди!!!
  • M
    Хора, защо най-накрая не се осъзнаете! Блазненето от рекламите по телевизията явно е замъглило тотално умовете Ви и е изострило до неузнаваемост прословутата българска алчност съчетана с "кръшкатето" и далаверата" на ръба на закона. Животновъдството е толкова окаяно, че оцеляването му не само, че е почти невъзможно, а просто се отлага мъчително момента на тоталното му "затваряне". Животните пасът по ситури и край пътища и магистрали, да не говорим за изкупни цени и цени на фуражи, а някой си без животни ще декларира пасища. По същия начин да се пита дали може да взимаш "мойчинство" без да имаш дете. На всеки ще му е хубаво, да не се грижи за добитък а да декларира незасети площи като пасища, и докато си чатка на компа в къщи, хоп субсидиите дошли и да живее българското животновъдство. Към "колежката" пуснала въпроса имам следното питане. Знаеш ли колко мляко има в кашкавала, сиренето и киселото мляко, и колко месо има в колбасите ? И задаваш ли си въпроса защо е така?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

217 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

295 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

145 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

286 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

705 0