Сеитба на слънчоглед и царевица

• K
    Започнахте ли сеидбата?Аз още се колебая,но да ви питам и Вас.rnМосля от следващата седмица да започвам.rnrnrnпоздрави
  • P
    мисля че нитрогард е по ефективен пробвал сам и харнес
  • V
    Искате ли по висок добив?С доказаното качество на птичата тор www.ecoreltd.com производство на органична тор насипно за листно подхранване и гранула за основно торене.тел. 0884799337 ПРЕДИМСТВА НА ПРОДУКТА - минералните торове,както и композитните се усвояват от растенията с 30-40 процента т.е. при съдържание на полезни елементи(N , Ph, Ka) 20 % ше се усвоят не повече от 7-8%,а в съшото време предлагания от нас продукт се усвоява от растенията 100 %.Действието на минералните торове е краткосрочно,действието на нашия продукт е дългосрочно.При използването на минерални торове се образуват химични съединия , които са вредни,а понякога и опасни за здравето на човека.При нашия тор няма този проблем
  • P
    аз сам с дерби супер и сам доволен вчера и аз сварших праскането след около 2 часа поцна да заваля Оцелил си момента значи да пръскаш,ти си пръскал пшеница пък колегата е правил екран(запечатка ,кои както го знае)да оточним кой какво е правил,че да не излезе,че гардоприма е за пшеница, Вегетативните хербеци които действат на листна маса,им трябва време да ги усвои растениете,някои даже ги дават,че има и почвено действие,за дербито не знам,но Линтура е такъв и други има.Пак почвените хербециди им трябва влага,като се пръска го правим с 30-40л/дка разтвор(за почвено) даже някой го правят и с по малко,така,че влагата коята има почвата и всеки дъжд са добре дошли за по-доброто действие на хербецида. таз година значи и с 5 л вода да я праскаш пак ще има ефект почвеното за царевицата останах между 2 препарати нитрогард или харнес ако копирам от големите фирми нитрогард според хвалките на познати агрономи харнес
  • K
    аз сам с дерби супер и сам доволен вчера и аз сварших праскането след около 2 часа поцна да заваля Оцелил си момента значи да пръскаш,ти си пръскал пшеница пък колегата е правил екран(запечатка ,кои както го знае)да оточним кой какво е правил,че да не излезе,че гардоприма е за пшеница, Вегетативните хербеци които действат на листна маса,им трябва време да ги усвои растениете,някои даже ги дават,че има и почвено действие,за дербито не знам,но Линтура е такъв и други има.Пак почвените хербециди им трябва влага,като се пръска го правим с 30-40л/дка разтвор(за почвено) даже някой го правят и с по малко,така,че влагата коята има почвата и всеки дъжд са добре дошли за по-доброто действие на хербецида.
  • P
    аз сам с дерби супер и сам доволен вчера и аз сварших праскането след около 2 часа поцна да заваля
  • K
    Nqma da imash problemi s gradoprima s valejite kolkoto poveche voda po dobre,po dobro deistvie ima na pocvata,to ne e kato torta da se otmiva,vegetativnite preparati s koito pruskame na tqh im trqbva okolo dva chasa za da se osvoqt ot rasteniqta,sled tova kolkoto iska da vali nqma opasnost da se otmiqt. Gardoprima ima mnogo losho ostatachno deistvie v pochvata,ako se prekali s dozata,mislq chem kum 400ml/dka beshe.Minalata godina pruskah s nego,i v nachaloto kadeto se puskala pruskackata i e padnalo poveche psenicata zqn,za toi pruskacha trqbva da e dobur,inache kato preparat e mnogo dobur trevicha ne iznikva.
  • K
    Abe nesazqta niva nqma da ostane,neboite se do georgiovden ima vreme.
  • G
    Аз приключих вчера. Някой може ли да ми каже какво се случва като съм напръскал с Гардоприм и паднаха над 20 л на кв.м. и се очаква още толкова...?
  • S
    Сейтбата я отложихме отново.До кога ли? Отново заваля....
  • N
    Аз още не съм изцапал сеялката кално за култивиране малко беше поизпръхнало и днес сутринта пак валя.
  • P
    аз още не сам засял нищо закъснях ли вече и от тия обилни валежи мисля да торя с по 10 кг/дка место 20 както всяка година
  • S
    kolegi nie prekly4ihme daje ima n na mesta poniknal
  • V
    имам 2 см кълнове на слънчогледа
  • I
    s tiq valeji edva li

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Слънчоглед реколда 2020

olio: Вече удари, а и нагореееее. Кога ще бъде пика не се знае. Борсите се надскачат, а търговци...

718 2

Изсъхване на слънчоглед

Крум Тенев: https://www.youtube.com/watch?v=B4LAJDx6TSI

270 2

Цена на слънчогледа 2019, добиви ?

georgievis: добиви около 300кг цени Силистра 550лв.

5482 14

Слънчоглед 2019 цени и добиви

Тодор Тодоров: Какво става колеги? Ще прадаваме ли, и на каква цена? Всички ли чакат повишаване н цената?...

1593 2

Цена на слънчогледовото олио

: рафинирано наливно слънчогледово олио 1380 + ДДС лв./т. тел. 0888321760

1334 4