Ръчно сеене на люцерна

• S
    Колеги, моля ви да споделите тънкостите относно обработката на земята и ръчното сеене на люцерната. Имам един парцел, но неможе да влезе техника.
  • K
    Доколкото знам люцерната трябва да се сее плитко и почвата трябва да е добре обработена. Даже е желателно преди сеидба да е валирано, за да може да се сее равномерно.
  • D
    Миналата година ще сеем люцерна и нали от оборския тор по-добро няма застлахме мястото с тор,на есен изорахме ,на пролет пак обработка и я посяхме.От оборската тор ли беше незнам но люцерната не е равномерно поникнала
  • K
    А кога е най подходящия период да се сее?
  • I
    Дълбочина на засяване 2см.При по дълбоко полагане на семето то няма кълняема енергия да пробие и посева се разрежда
  • D
    Аз смесвам 3 кг семе с 15 кг на декар амониева селитра и го разхвърлям , торта е бяла и ми маркира къде съм хвърлил и едновременно подхранвам.Люцерната е бобово растение и се нуждае от азот докато поникне,след това си го набавя от атмосферата.
  • S
    Благодаря. Внася ли нещо подхранващо?
  • V
    Смесваш с пясък и сееш. За по-голяма равномерност. После с мото фреза, плитко, заравяш семената.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Съхраняване на боб и предпазване от гъгрица

ТУНАЙ: растилаш един найлон исипваш боба върху найлона слагаш хапчетата (хапчетата се слагат сп...

403 2

Бели тикви и бял боб в междуредието?

Някой пробвал ли е? И как ще трабва да го очертавам като боб или като тикви

1971 0

Нахут сеитба - споделете информация за да разбера къде сбърках

L07uUz: Може да е от семената ако не са от предходната реколта, а по стари. Ние тази година също з...

2786 1

Какъв сорт люцерна да избера за сеитба, препоръчайте от личен опит колеги

Emofermer: ето една тема по въпроса колега http://www.fermer.bg/%D0%BB%D1%8E%D1%86%D0%B5%D1%80%D0%...

2623 1

Съвети относно пазара на боб

todorovtr: Стоката когато е качествена пазар има. Боба е трайна култура. Какъв ти е проблема?

3203 2