Кандидастване по мярка 214 Агроекология

• G
    Колеги някой оспя ли да подаде документи за кандидастване по Агроекология. Аз така и не намерих смелост да кандидастван, но истерията по мярката е голяма.\r\nНякой може ли да кажа какъв е обхвата и дали все още има смисъл да се кандидаства? Има ли някой който сам си е подготвил документите и какви са комисионните които вземат консултанските фирми?
  • S
    Пита за комисионните и ти отговаряме!.Друг е въпроса всеки за какво е подготвен и с какви средства разполага,дали е склонен да рискува и какви са намеренията му за да си направи проекта!В последните дни даже комисионните им паднаха и до 2 лева на дка.Но каквото и да си говорим от тук на татък,мисля че самото подаване вече приключи!Успех...
  • I
    Темата е много интересна и ще има продължение със много скандали.По информация вече има подадени заявки за площи два пъти по големи от предвидените за подпомагане.Аз лично пуснах по мерките за местообитанията.Те са по лесни,иска се 50% да е пшеница и да имаш сертификат за работа с препарати 2 група плюс задължението 5 години да ги задържиш. Големите фирми бяха доста подготвени от консултантите и взеха преднина по мерките за сеитбообращение ,но за мен това е много трудна мярка защото нямаш право да ториш и пръскаш преди първи април.Искам да попитам колегата които е платил на консултантите дали са го запознали с това изискване и какви добиви очаква ако го спазва?
  • K
    Точно толкова си е цената - на мен ми струваше 2ЕВРО, но освен схема на ротациите ми направиха и карта на почвите, и оценка за пригодност и съвместимост на почви и култури. Доста е интересно и полезно. Ей това е http://nationalsoils.com/ . След жътва имаме уговорка да дойдат и да ми направят подробно агрохимическо изследване с точни препоръки за торене. Досега ползвах външен агроном при нужда и му плащах на парче, но сега май ще ползвам тези от почвената службата. Пробвай и ти. Аз започнах като им изпатих мейл с номерата на имотите, землището и какво точно искам. а те ми върнаха оферта с цена за моите терени. Успех
  • G
    Какви 5 лв за една таблица Абе хора много лесно ги давате тези пари, нали имаш договор с агроном той що не ти направи таблицата
  • S
    Ако става дума за сеитбообращение,сам си подготвяш документите,а плана на мен лично ми го прави агроном цената която взимат е от 3 до 5 лева на декар! Другото дали ще го изпълниш си е риск!
  • S
    Зависи за коя от подмерките. Аз съм по Пасторализъм и за сега съм добре, нямам проблеми, важно е да имаш документ за пасището
  • S
    Интересно, всеки кандидатства но никой не споделя. Документите си ги подготвяш сам. Няма нужда от консултантски фирми. Изготвяш си 5 годишен план за сеитбообращение, договор с агроном, и становище от РЗ.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Българско Сиво Говедо и Сиво искърско говедо

Здравейте имам няколко въпроса и ако някой знае ще съм благодарен да сподели информация. О...

40 0

Субсидия

Здравейте, някой може ли да ми каже, ще има ли фирми за продаване на орехи и да ми каже ко...

162 0

МЯРКА 11

Има ли информация за плащанията по мярка 11 за кампания 2019г ? По индикативния график...

238 0

oбвързано подпомагане

Колеги, на много от нас бяха намалени плащанията, знае ли се дали ще бъдат изплатени и ког...

107 0

Овце и кози

Боре Бомбата: Трябва ти бюджет около 30 - 40 бона, 1 - во трябва да се осигуряваш като фермер 1 2 години...

187 1