Кози или Овце-помогнете да направя избор?

• D
    Здравейте Колеги,\r\nискам да пусна тази тема с молба за съвет! От година и половина имам щастието да живея на село,имам 10 дк. земя, и едно малогабаритно тракторче /15 кс/ . Решил съм да отглеждам овце или кози,но въпросът е кое от двете Моля ,дайте съвет ! Мисля като за начало да са към 30 бр. Благодаря ви предварително!
  • T
    Кoзите дават повече мляко, по дълго време и по лесно се доят( машинно).
  • T
    po dobre kozi ovtsete sa pilna zaguba uspeh
  • D
  • V
    Zdravei kolega i nie biahme na sashtia krastopat kato teb i kakto kolegite te savetvat po gore i nie vzehme che napravihme smeseno stado.Samo edin savet ot men ako gledash zaedno ovce i kizi po dobre e kozite da gi otgledash ot yareta taka svikvat s ovcete nashite pasat kato ovce i izobshto ne tarsiat darveta da se kateriat.Jelaia ti uspeh v nachinanieto
  • G
    Здравей колега.Всичко зависи в какъв район си и каква паша има.Козата се гледа по лесно и според мен е по рентабилна от овцата стига да имаш кой да ти взема млякото ,но мисля че с тези бройки които си опоменал няма да имаш проблем и на часно да го даваш в големия град.Каквото и да решиш ще е по добре от нищо пожелавам ти успех каквото и да решиш
  • B
    Овцевъдството е по-доходоносно , но е по-трудоемко ! Както ти спомена колегата опитай с двата вида пък в последствие ще разбереш кое ти подхожда повече ! Успех в начинанието !
  • D
    Благодаря ви
  • P
    Опитай и с двата вида животни !Едва ли някой може да напише една обобщаваща сентенция кое е по-добро - кози или овце. В последствие ще си прецениш възможностите и предпочитанията!
  • F
    Колега, така зададен въпроса ще породи много излишни спорове и вероятно негативни коментари. Освен това е по добре ти сам да направиш проучване на места във ферми и да решиш, кое точно в твоя случай ще бъде рентабилно. Поздрави!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Колко мляко дава една коза като ббм

От известно време мисля дали да не си купя малко кози да спра да работя за хората а да раб...

164 0

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

447 0

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

180 1

Печели ли се от кози

Kolega!: Колега, моят съвет e бегай от козите. Не е просто стока да се гледат. Отглеждането е специ...

663 2

Моля за съвет

т: Не го прави, по добре проси в София, ще си по-добре, поне ще си на печалба. В момента в к...

797 2