Проблеми с работа с фреза

• M
    колеги имам тракторче 20 коня японско с фреза също японска но немога да я наглася да работи нормално някои може ли да сподели на коя скорост трябва да се кара защото има 4 скорости на силоотводния вал и 3 на трактора има бавни и на друга ръчка още по бавни а и на фрезата има някакви ръчки едната е за да се повдига и спуска колелото а другата се движе назад и напред и за нея е закачена прожина някои знае ли за какво е или трябва да кача снимки за да се досетите
  • K
    Здравеите колеги имам трактор митцубиши 18 и ми загрева с фреза та въпроса мие на коя скорос на силоотводния вал фрезовате защото аз фрезовам на трета става наи хубаво
  • К
    Тва лостче е за дълбочината то е с цифри
  • M
    vazmojno li e freza bez sheini da rapoti be nqkakvo kolelo koeto da q darji da ne propada zashtoto na moita ima v sredata i to varvi v obradotenata po4va i stava grozno zashtoto gledam 4e ima ti takiva nqmat sheini a nqma i kolela
  • M
    problema e reshen zna4i porazgledah frezata i namerih edna shema s 3 vida podredba na moti4kite na frezata bqha slojeni moti4kite po 2 variant vsi4ki moti4ki obarnati navatre a az gi napravih po 1 variqnt po nego edni moti4ki sa navatre edni navan i stava ravno a ima i oshte edin variant pri koito vanshnite moti4ki darpat zemqta navatre a tezi b sredata q butat navan i po tozi na4in se polu4avat dve red4eta shiroki po okolo 60 santimetra a mejdu tqh ostava trap
  • S
    Колега за трактора немога да ти помогна защото непознавам конкретната марка и модел. От предавката на трактора при едни и същи обороти на фрезата ще зависи колко ситно ще се раздробява почвата. Колкото предавката на трактора е по бърза, толкова по едри ще бъдат бучките почва. Затова, че тук няма кой знае какъв проблем. По принцип се работи на бавните предавки. При тебе проблема е - защо почвата се събира по средата а в страни остава празно. Да не би самата фреза да е със специално предназначение т.е. за направа на тирове. Огледай внимателно как са разположени мотичките от двата края към средата. Прави ли ти някакво впечатление? Например тъй нареченото винтообразно разположение. Всяка мотичка да притиква пръста към мотичките монтирани на следващия диск. Има ли разлика в големината на самите мотички?. Ще ми бъде интересно как би се решил проблема. Успех.
  • M
    spored vas ot nastroika li e ili ot greshna skorost na karane zashtoto frezata mi trupa zemqta na sredata a ot stranite ostava dupka
  • M
    По твоя преценка,да си доволен и ти и клиента,но обикновено се смята цената на горивото по 10 за 1 декар , демек 25-26лв.,
  • M
    един човек ме пита да му фрезовам но незнам на каква цена на декар се фрезова на каква се оре.Вие по колко взимате за оран и за фрезоване с малогабаритен трактор
  • M
    Колега ,фрезоването се извършва от комбинация на бавните скорости на трактора и силоодводния вал според тежеста на почвата и желания евект на фрезоването,а за ръчките на фрезата са вероятно за регулиране на дълбочината и наклона
  • M
    никой ле не знае за какво е това лостче на трактора
  • M
    ето снимки а сега се сетих че и на навесната на трактора има ръчка която незнам за какво е има снимки и на нея
  • M
    колега по добре снимай и качи снимки.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Фреза или мотоблок

Привет , имам нужда от мотофреза , но незнам дали с ремъци да си купя или съд съединител....

55 0

Помощ за закупуване на мотофреза

Здравейте колеги харесал съм мотофреза Raider RD-T06 може ли някой да изкаже мнение за тез...

182 0

Скорости на мотофреза

Lupo93: На първа фрезоваш, на втора транспорт с ремарке

220 1

Мнения, за мотофреза Belini B-115

Здравейте колеги, Харесал съм, мотофреза Белини модел B-115. За първи път ще закупувам...

662 0

Колеги, как да нстроя руски плетен плуг 4×25?

solun: Здравей. Първото нещо, което се прави е оглед на самия плуг - трупиците да са разположени...

363 2