Въпрос за права с млечна квота

• I
    колеги имам млечна квота но кравите се водят на майка ми имам ли право да прехвърля квотата на името на майка за кандидастване за де минимис
  • колега не са ми дали квота без животни кравите се водеха на мене после прехрърлих на майка без млечната квота исега искам да прехвърля и млечната квота
  • N
    Би трябвало да може.Като се има предвид че са ти дали квота без животни.Ако не с прехвърляне то с продажба би трябвало да стане.А майка ти има ли квота?
  • Ти извършваш прехвърляне на квота БЕЗ стопанство. Не те касаят категории на ферми, защото ти дефакто имаш квота, но и майка ти също би могла да има квота. в случая прехвърлянето е на база основание родстевена линия от първа степен. Преди година време можеше да се прехвърля квотата само ссъ кравите и стопанството. тоест 3 в 1. След това разплащателната агенция провени правилата и допусна прехвърляне на квота по права линия или от съпруг на съпруга. в този случай се прехвърля само квотата, т. е. правото да продаваш краве мляко.
  • колеги аз млечната квота е имам само искам да прехвърля на името на майка понеже на нея исе водят кравите трябва ли фермата да първа категория Предварително Ви благодаря.
  • Само жив.ферми първа категория имат право да закупуват и увеличават млечните си квоти.
  • благодаря ти колега още тази седмица ще отида до РА
  • Разбира се че можеш да я прехвърлиш на името на майка ти. Има няколко условия: - мака ти да е регистрирана като ЗП - да има сключен предварителен или окончателен договор с одобрен изкупвач - ще ти трябва и акта за раждане - двамата отивате в Областната дирекция на ДФ"Земеделие" / бившата Областна разплащателна агенция /, където ще ви предоставят формуляр, който следва да попълните. След 14 дни ако всичко е наред ще ви уведомят писмено за прехвърлянето. Успех!
  • мисля, че можеш, но най-добре попитай в РА

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

401 2

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

466 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

263 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

337 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

801 0