Прохождане с лешници

• F
    Здравейте,първи пост и тема във вашето уютно форумче,дано да не съм сбъркал я раздел,я някое правило да съм нарушил .\r\n\r\nТази есен насях лешници двугодишни храстовидни до с.Ягода казанлъшко (между Ст.Загора и Казанлък).Алувуално -ливадна е почвата (направо на глина прилича) и е в близост до река Тунджа.Мястото е 7.5 дка. като ще се разширява докато се оправя със съседните ниви,5х4 ги насадих,като в дупката сложих 1 л. био тор (от калифорнийски червей) 200-250 гр. СФ и 100-150 гр. калий.Ходих онзи ден да ги видя и бяха напъпили почти всички,с изключение на 5-10 (общо са 415).\r\nС овощарство и земеделие почти не съм се занимавал (вкъщи отгоре отгоре...) та всички съвети ще са ми полезни и ще са добре дошли.Пуснах документи по 141,че само тя беше активна,но още чакам обаждане...Искам и по 121 да кандидатствам за ограда,трактор и други необходими инвентари,като например капково ако е нужно,защото четох,че не било нужно да се полива,даже и в разсадника ми казаха,че не е нужно да се полива,а най-много 2-3 в най-големите жеги,а тук прочетох едно мнение,че съхнели на поразия..\r\n\r\nМного ще съм ви благодарен за всякакви съвети,мнения и случки от патило.Ще прочета и книжлето на г-н Брезовски.Благодаря предварително.
  • P
    не съм го плащал донесахо ми малко но било много евтино ако има полза ще обясня подробности
  • K
    звучи интересно дано да действа а като цена как е
  • P
    дават го против слънчеви прогаряния, уж намалявал загряването на листата, изпарението на влага и така намялявал нуждата от поливане, също предпазвал от антракноза ..че и някои видове вредители не го обичали и не правели поразий.
  • K
    за какво точно служи този препарат не съм го чувал
  • P
    има ли някои да е пробвал това http://sunguardchemical.com/_wsn/page3.html има ли ефект , в неделя пръсках за първи път орехите но не виждам разлика спрямо нетретираните...
  • K
    или имаш предвид че трябва първо да се полее и после да се застели
  • K
    не би ли следвало точно да предотвратява изпарението на влагата
  • G
    мулча е да пази влагата като полееш водата ще остане в него и ще почне да се изпарява от жегата което води до попарване на листата не знам кое е по лошо......................................
  • K
    и на мен ми изглеждаше логично аз смятама да ги застела след което да полея
  • G
    това се казва мулчирване прави се с каквото има слама сено стърготина целта е запазване на влагата мулча не позволява на водните пари да преминат през него и влагата се връща в почвата прави се преди засушаване когато в почвата има влага
  • F
    Ще има
  • K
    здравейте имам една идея и и скам да я споделя 4е да си кажете мннието искам да застеля около корените със слама с цел да се запазва влагата дали ше има някакъв ефект
  • F
    Сложих като ги садих.Сложих и калий и супер фосфат,агронома каза,че 1 година не трябва да се торят след тази интервенция.Иначе по една-две лопати оборски е добре,въпроса е да няма попови прасета.А по принцип тора от калифорнийски червей се слага около горена и се прекопава така,че да се смеси с почвата и да слезе малко по-надолу,после поливаш и 6 месеца не ториш.
  • K
    директно го поръсваш около корена или го смесваш с вода преди това по кое време на годината е най подходящо да се натори и имали неподходящо време
  • F
    Тор от калифорнийски червей.Мери се със стара пластмасова кана.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта