Ограничение за броя на отглежданите животни в населено място

• D
    Интересуваме дали някой може да ми каже има ли ограничение за броя на отглежданите животни в населено място, което е село или къде мога да проверя. И още нещо имаме ел.ограда за животните и съседите са решили, че повече от това няма да се градят и няколко от животните са си намерили начин да излязат и са олющили няколко фиданки какво можем да направим по тези въпроси.
  • P
    Прочети си актовете! На всеки акт пише кой член си нарушил. Сам решаваш можеш ли да промениш нещо или пък си струва да продължаваш да плащаш актовете...
  • E
    Здравейте колеги имам и аз същия проблем комшия от 5 г само жалби ми пише чак и до софия живеем в едно село 2 къщи те и ние а тои от 6 г в село една кокошка няма.ама му пречали мои животни и иска да ги искарам извън селото.и проблема е че в това.все звъни на 112 полиция идва акт пожарна идва акт горското идва акт общината идва акт и ветеринарни лекари идват акт незнам вече карахами да намаля на половина кравите от 70 ги намалих даже на 35 проблемите нямат краи ако някои ми даде съвет какво да правя ще бъда благодарен.
  • A
    За да нямате проблеми с отглеждането на животни в населените места е неоходимо да се прочетете Наредба 1на местната власт и Наредба 44 от ЗВМД. Тези, които ще се занимават плофесионално ще трябва да отговарят на Закона, наредбите, регламенти и т.н.
  • W
    По-голяма тъпотия от тази да се разреши населените места да се превърнат в обори едва ли може да сътвори някой,но дори това да е факт от елементарни хора не може да се очакват чудеса.Не знам колко време трябва да мине за да проумеят някои,че в населено място ферма не може да просъществува .За печалба трябват количества животни,сеновали,складове за фуража,място за доене и съхраняване на млякото,прокари към пасищата и т.н.Който е имал мерак да се развива,като животновъд,той вече го е сторил и е излишно да се спори на тази тема.Това,което е останало в дворовете е чиста сива икономика,която в не малка степен се субсидира от държавата или по-точно от нас самите без да има стопанско значение и в скоро време на това нещо ще се сложи край.Ако ние не искаме от Европа ще ни принудят.Много примери са давани как е в Гърция,Испания и видите ли така трябва де е и у нас,но видяхме до къде стигнаха и гърците и испанците.България ако иска да има конкурентно животновъдство трябва да прави това,което правят германците,холандците,французите,останалоте си е чиста мизерия и не проумявам защо има все още хора,които желаят да мизерстват!
  • M
    Браво колега--това е умно нещо дето си го написал,ама дано има и кой да го проумее,а не само да си чете
  • V
    Колеги, прави ми впечатление, че колкото повече се предъвква темата, толкова повече се отдалечаваме от истината и като капак на всичко, започваме да се дразним помежду си. Това последното е абсолютно безмислено и Ви приканвам за повече взаимно уважение.Ние с нищо не сме виновни , за хаоса който цари по места, а иначе нещата са ясни - валидна е наредбата от април 2006г. и всякакви приказки за изменения и промяна на действието и , ще нарушат правата на тези, които досега са я спазвали.Мисля, че тя е приета и одобрена още с влизането ни в ЕС и никой министър, или друг служител, без изричното съгласие на Брюксел, не би могъл да я променя. Що се отнася до хората с едно до пет животни, то Те имаха на разположение 6 години , да решат с каква цел ще гледат животните си - за мляко или за месо и най-малкото сега са в позиция да протестират.Никой на никого не е виновен за това , че част от хората оприличаващи се на животновъди, са проспали шест години, а сега други са им криви.Всеки, който е имал желание е имал и възможност да проучи условията, редът и начина, за отглеждане на животни с пазарна насоченост.
  • K
    дано да е така
  • V
    kolegi nqkoi 4el lie vesnici ministara na zemedelieto e otmenil zabranata za otglejadane v naseleno mqsto v regulaciq taka mi kazaha ama neznam dalie vqrnoc dano da e taka
  • N
    javascript:; да прав си и аз съм на същото мнение трябва да се защитаваме, нали все пак живееме в демокрация.
  • M
    В тая объркана държава зе едни може-за други не може! За какво ограничение на животни питате, когато в Плевенския регион и сега дават разрешително за ферма, носят проби млеко и стават първа категория, в населено място и с по 10 до 20 крави са!?! Така, че ако Ви забранят обедене ми са на АБВ -ПОЩАТА milchocv@abv.bg , за да си затитиш интереса! Ще ти дам конкретни селища и фермери. Няма лошо, но щом за едни може, трябва и за всеки да може. Не сте ли Вие фермерите, ние ветеринарните лекари и техници от глад ще умрем. Така, че трябва да се защитаваме!
  • K
    а има ли ограничение ако искам да угоявам телета и мога ли да ги посочвам за субсидии имам помещение преди гледах телета и сега мисля пак да угоявам
  • D
    Аз нема как да си намера майстора требва на 100% да си сигурен,още не се е намерил такъв.След моя случай имаше жалба до кмета---ама и той е на моя страна,както и цялата махала около мен.А вие където искате да ви смърди на лайна си ги дръжте във вас Те селата заради такива като вас останаха без хора.Ама не бой се никога не е късно да си намериш майстора.Знаеш ли какво е на човек да му стане тъмно пред очите?Продължавай в същия дух и ще разбереш.
  • S
    Аз нема как да си намера майстора требва на 100% да си сигурен,още не се е намерил такъв.След моя случай имаше жалба до кмета---ама и той е на моя страна,както и цялата махала около мен.А вие където искате да ви смърди на лайна си ги дръжте във вас Е ми така е ..сиромаха си не знае правата ,но за всяка болка има лек..и за бабаитството има също,казва се-голям мустак...
  • G
    за пчели има ли наредба до колко кошера може.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта