Отново търся съвет относно сеялка за пролетници.

• T
    Може ли да тегля сеялка KURT с трактор на който гумите не са в междуредието а застъпват и реда ( мисълта ми е няма ли гумите на трактора да утъпкват почвата и след това ножа на сеялката да не може да влезе и семките да остават отгоре (става въпрос за слънчоглед)) ?
  • T
    Трактора, е CASE 5150 - 125 коня ширината на гумите е 185 см. от център до център и мисля, че може би е най добре ( според вашите съвети ) да сложа разрохвачи. . Ако, може някой да каже от къде и какви разрохвачи да взема ако. не ще импровизирам. Благодаря предварително
  • T
    Според мен не е препоръчително едни семена да падат в по затъпкана почва а други в по ровкава. Няма да изникнат равномерно си мисля. Но това е само предположение ......Много вярно и не е предположение, семената си искат еднакво легло и при пролетници и при есенници именно затова съм решил да сея с активна брана, друг е проблема, че иска повече коне и съответно по- мощен и тежък трактор който за съжаление тъпче ,но накъдето и да ги изместиш винаги ще сееш по дирите (имам впредвид от 190 коня нагоре )
  • I
    Вместо да буташ секциите, по добре премести колелетата на трактора така, че да тъпчат в междуредията, пробвай да завъртиш джантите, ако не става премести ги по оста навън или навътре. Не допускай да тъпче редът в който се сее.
  • I
    Сложи си някакви разрохквачи точно зад гумите или ако неса ти много широки гумите радалечи секциите на двете междуредия зад гумите на 75см. И това го правят често Все пак зависи коко сати широки гумите
  • L
    Според мен не е препоръчително едни семена да падат в по затъпкана почва а други в по ровкава. Няма да изникнат равномерно си мисля. Но това е само предположение
  • T
    Можеш да регулираш дълбочината на секциите от затъпкващите им колелета, но пак зависи колко е тежък трактора. От 7 години сея пролетниците със Курт прикачен към Беларуса ,но преди 2 години взех активна брана и сея с Джон Диър, който доста тъпче и два от редовете сеят на дирите които са доста дълбоки и активната брана едва ги допира и затова приспособих разрохвачи зад гумите.
  • B
    Mnogo dobra i zdrava seyalka.Seyalkata e tejka i nyama veroyatnost semenata da ostanat otgore

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Скорости на мотофреза

Lupo93: На първа фрезоваш, на втора транспорт с ремарке

84 1

Мнения, за мотофреза Belini B-115

Здравейте колеги, Харесал съм, мотофреза Белини модел B-115. За първи път ще закупувам...

213 0

Колеги, как да нстроя руски плетен плуг 4×25?

solun: Здравей. Първото нещо, което се прави е оглед на самия плуг - трупиците да са разположени...

245 2

Запитване за мотофреза

Драгомир: Колега за каква машина става въпрос. Един приятел от Румъния преди 3 години ми прати фреза...

256 1

Мнения за мотофреза Gardenia GD 17-M-MEGA с ремарке

Мишо: Препоръчвам ти мотофреза с марка RURIS или DAC. Двигателите работят много по-добре от тези...

2110 1