Смяна на собственост на фадрома регистрирана в КАТ

• E
    Здр. колеги искам да попитам да ли съм задължен да закарам фадромата до КАТ за смяна на собственик.Знам,че ако е една съща област не е нужно,но ако купувача е от друга област от тази на продавача как стоят нещата.Вчера минахме през нотариус имам всичките документи (договор покупко-продажба, застрахователна стойност,платени данъци,застраховка).\r\n\r\nБЛАГОДАРЯ предварително!
  • I
    Има 2 варианта, отиваш до кат и питаш каква е процедурата, втория вариант е сваляш номера (КАТ-аджийския) и го прибираш, а с документите отиваш и отписваш фадромата от данъчното, след това подаваш документи в КТИ и от там ти издават номер на твое име. С номерата от КТИ-то не плащаш данък за фадромата. Колкото до номера от КАТ, ако не настъпи произшествие с този номер, никой няма да дойде да го търси.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта