имате ли измръзвания по лозята

• G
    Здравейте колеги.Започнах резитбата на лозята и установих,че има измръзвания по лозята и най голямото ми учудване е че тази зима нямаше студове като предишната до минус 27гр. беше по мека а при нас има измръзване.Не е само в мойте лозя и на др. е същото.измръзнали са пръчките и което е най интересно върховете им.Пораженията не са сериозни но съм учуден на какво се дължи това измръзване,при мен тия който филизираха и тия които не са са засегнати еднакво,.което ме навежда на мисълта че е преминало някакъв стъден фронт през лозовите насаждения.Моля Ви споделете ако Ви с ее случвало и при вас .Благодаря Ви предварително.
  • S
    По върховете на едногодишните пръчки сте видяли сухи части.Това не е проблем.Върховете не са били узрели.Те и без това се изрязват.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

запитване

нямам опит в отжлеждането и грижи за лози - мисля са различни сортове , винен и десертни ....

45 0

моля за помощ

fermer123: Добива зависи,както от теб така и от природата, 3 години не чакай добив. Аз бих ти препоръ...

1661 11

Лозарски Трактор . Болгар , Т40 , Лтз , Мтз или друг ?

Zevs: Потърси си лозаро-овощарски трактор Pasquali, Antonio Carraro, ISEKI и чак тогава си купи...

1699 2

Присаждане на лози

Accord: Института в Плевен

1659 1

Изсъхване на лозовия плод - фаза цъвтеж

syfury: Със снимки трудно може да се определи заболяване с точност, а без е близо до невъзможното....

14319 27