Какво става с подадените проекти по мярка 141 ?

• V
    здравейте колеги,искам да попитам някой кандидатствал ли е по мярка 141 през 2012,защото аз кандидатствах през декември и през януари ми минаха на проверка уж всичко нормално пък от тогава ни звук ,ни стон ,а сега вече сме почти март месец доста време мина,някой чул ли е нещо? тази наша държавица тъкмо да започне нещо човек и..............................................
  • A
    iskam da popitam nqkoi znaeli kakva sa iziskvaniqta na mqrka 141 pri otkaz
  • D
    Здравейте на всички. Искам да ви питам какъв е срока за подаване на заявление в РА за плащане на субсидията ? И какви документи се попълват там ? Първото плащане съм го получил май месец. И още нещо, парите същите ли ще са - 1500 евро или има някаква промяна ? Мерси
  • A
    Съвети в земеделието провеждат такива обучения , в съответните региони , питайте там.
  • D
    Еми щом се налага ще го изкарам, а къде се провеждат тея курсове някой знае ли
  • K
    ако го имаш като образувание в дипломата не иначе на 2-рата или 3-тата го караш курса
  • K
    Колеги, някой знае ли дали е задължителен тоя курс по овощарство на вече одобрените по 141мярка? Колега аз съм минавал такъв курс, мисля че е мярка 111 от ПРСР повече инфо можеш да намериш тук http://www.naas.government.bg/bg/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B8/997
  • D
    Да, ако не те одобрят по 112, те прехвърлят, към другата 141, ако и там не успееш, на следващата 214, и така на татък.... ако не никъде не те огрее, те вземат в ДФЗ, да им правиш програмите и да им пренареждаш мерките... ПИТАМ СЕРИОЗНО ,ДО СЕГА НЕ СЪМ ГО ПРОЧЕЛА НИКЪДЕ ТОВА!НЕ СЕ СМЕЙТЕ,НАЧИНАЕЩА СЪМ!1!
  • P
    Да, ако не те одобрят по 112, те прехвърлят, към другата 141, ако и там не успееш, на следващата 214, и така на татък.... ако не никъде не те огрее, те вземат в ДФЗ, да им правиш програмите и да им пренареждаш мерките...
  • D
    Ето сроковете от документите на сайта на министерството-цитат: Стъпка 7 и 8 “Проверка/Одобряване/Отхвърляне на Заявлението”: В срок до три месеца след подоване на документите Разплащателната агенция (РА) извършва проверка на място, след което с писмено становище изпълнителния директор на РА се произнася с решение за одобрение или отхвърляне на проекта. Стъпка 9 “Подписване на договор”: В 15 дневен срок след одобрението на проекта кандидатът подписва договор с РА по мярка 112 «Създаване на стопанства на млади фермери» или получава заповед за одобрение за подпомагане по мярка 141 «Подпомагане на полупазарни стопанства в процес на преструктуриране». Значи до три месеца от подаването трябва да има някакво решение. Никъде не пише четири месеца! Здравейте ,от написаното до тук не ми стана ясно ,като кандидатстваш по 112 и не те одобрят,автоматично ли те одобряват по 141 или и там трябва да кандидатстваш отделно!Благодаря Ви за отговорите предварително.........
  • D
    Колеги, някой знае ли дали е задължителен тоя курс по овощарство на вече одобрените по 141мярка?
  • M
    Колеги някой знае ли колко, ще бъде субсидията по мярката,за новия програмен период.
  • T
  • K
    Колеги някой получил ли е второ плащане януари 2014 ? Надявам се някой да пише . Благодаря предварително !
  • F
    да още утре ще отида до РО Хасково и ако са ме отрязали да си спра осигоровките и се махам от та скапана даржава тук с честен труд пари неможеш да изкараш
  • P
    върви намери шефа-шефката на разплащателна или най-готрната инсатнция до която може да се добереш, по принцип колкото на по-високо говориш по има полза, ако е редовия чиновник... божа работа дали ще му се работи него ден...

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Българско Сиво Говедо и Сиво искърско говедо

Здравейте имам няколко въпроса и ако някой знае ще съм благодарен да сподели информация. О...

38 0

Субсидия

Здравейте, някой може ли да ми каже, ще има ли фирми за продаване на орехи и да ми каже ко...

162 0

МЯРКА 11

Има ли информация за плащанията по мярка 11 за кампания 2019г ? По индикативния график...

237 0

oбвързано подпомагане

Колеги, на много от нас бяха намалени плащанията, знае ли се дали ще бъдат изплатени и ког...

107 0

Овце и кози

Боре Бомбата: Трябва ти бюджет около 30 - 40 бона, 1 - во трябва да се осигуряваш като фермер 1 2 години...

182 1