Ушни марки

• C
    А бе на никой от Вас колеги не му се е налагало да си закупува ушни марки?-или пък свикнахте да Ви е вътре!rnЧестито за дребни преживни 3.4 и няколко а агнета за продан по тънко, но след марките следва и Антракса и така....!rnДа Ви е честито!!!
  • B
    добър денннн
  • N
    az davi kaja ve4e vsi4ki veterinarni manipulacii koito se poemaha ot darjavata ve4e 6te se poemat ot sobvstvenicite na jivotnite markirane tuberkolinizaciq kravni probi ve4e vsi4ko 6te pla6tame nie a za u6nite marki dori i agnetata za klane trqbva da sa ss elektronni marki zadaljitelno ve4e obikn marki ne se proizvejdat i ne se dopuskat
  • B
    Винаги сме си заплащали ушните марки 5 лв на теле за поставяне и 2 за паспорт от сега нататък си поръчваме на фирма плащаме си ги и викаме доктора да ги постави и впише в системата
  • M
    Ангеле,ти си в бранша отдавна и знаеш,че маркирането беше държавно мероприятие и на вет.лекари се заплащаше за поставянето на ушни марки от държавата.Мисля,че по-добре си направил,като си ги поръчал чрез доктора.Спестяваш си главоболие и разправии.Нашият участъков е много читав човек и винаги съм предпочитал да работя с него.Идвал е по всяко време на денонощието при проблеми,даже и сега при нужда работниците го викат без дори да знам и в последствие се разплащаме.
  • D
    до сега и ние не сме плащали за марки,но сега доктора каза че ще си ги поръчаме и плащаме.Агнетата за кланица доколкото разбрах може и с временни обикновени марки,но само ако се колят-тях ги дават ветеринарите
  • C
    Преди не съм плащал нищо, да ти кажа но съм чувал, че докторите са взимали някакви кинти за поставени марки и постоянно бяха пред фермата да маркират.
  • B
    Никой явно от нас неможе да си поръча марки без ветеринарния доктор. Щото зада си ги поръчаш по интернет трябва да имаш някакъв код който само ветеринарния доктор го има.Ама той си го недава.
  • B
    И Преди сме си плащали за марките , обаче сега стана лигитимно вече ! Тази година няма да маркирам агнета - няма смисъл - последна година ми е с животновъдството ! На есен живот и здраве разпродавам всичко до крак ! Ще ми е жал за животните защото са селектирани 20 год .но няма смисъл да се мъчим и ние и те да храним прекупвачи !
  • C
    Мирчев заявих ги на доктора. А той от къде ги взема не знам, след заявката видях оферти на фирми но беше късно а и бързах за пререгистрацията
  • M
    Ангеле,ние с Валя имаме животни в един район и доктора имаше марки.При мен всичко женско родено преди Нова година е маркирано.Сега сме поръчали марки,защото имам доста животни от романовската,както и кози,които не сме маркирали ,защото никога до сега не съм подавал животни за субсидия.Единствено за регистрацията сме вкарали в системата стотина .Ти на коя фирма си поръчал?
  • C
    az pora4ah marki na men taka mi kazaxa nikoi ne mi e spomenal za bezplatni marki
  • F
    За сега все още не съм маркирала за пари. До 3 месечна възраст е безплатно маркирането.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта