Лицензиране за продажба на мед

• E
    здравеите колеги извинявам се за некомпетентноста си но сам нов в тази деиност с пчелите и пред мен изникна една голяма вапросителна ! \r\nзакупих преди 2 месеца 30 кошера пчелни семеисатва .\r\nс отглеждането сам наясно за какво става вапрос но неясното за мене е ?\r\nТа за да продавам мен какво и каде е нуйно да се регистрирам проби на меда и тн много ви благодаря предварително
  • F
    здравеите колеги извинявам се за некомпетентноста си но сам нов в тази деиност с пчелите и пред мен изникна една голяма вапросителна ! rnзакупих преди 2 месеца 30 кошера пчелни семеисатва .rnс отглеждането сам наясно за какво става вапрос но неясното за мене е ?rnТа за да продавам мен какво и каде е нуйно да се регистрирам проби на меда и тн много ви благодаря предварително Съгласно наредбата за директни продажби можеш да продаваш до 2 тона по тържищата и малките магазини(без големите вериги). Трябва да имаш помещение, което да покажеш ако те проверят, че там вадиш меда и го разфасоваш. Помещението е според изискванията на БАБХ-с лесно измиваем под и стени, неръждаема мивка, тоалетна без пряк достъп до помещението.Правиш проби на всяка партида мед по няколко показателя и етикираш продукцията спрямо наредбата.Задължително се регистрираш като ЗП, плащаш осигуровки, вадиш си БУЛСТАТ(който за ЗП е ЕГН-то ти) и в годишната данъчна декларация описваш продаденото количество.Плащаш данък 10% в/у 40% от приходите(другите 60 ти се смятат за разходи, или поне до миналата година беше така). Поздрави!
  • I
    Ние си имаме 18 кошера наследени от свекъра ми и никога не сме продавали вадим по много и раздаваме на колеги и приятели.Въпреки, че смятаме да стартираме с овце на пролет сега се зачетох и се заинтересувах от тази тема.Защото пчелите не пречат на овцете Та да вземем да се набъркаме и тук то луд умора нема, както се казва.Къде да ги търсим тия фирми дето изкупуват
  • L
    Ако имаш достатъчно бройки "пчелни кошери" щеше да си наясно как седят нещата.Но с 10 тенекета какъв износ ще правиш "примерно". Трябва да си ЗП и да правиш проба на меда в безопасност по храните,пробата струва 30-35лв и се издава за количестовото добит мед през сезона.Съответно и етикиране.Задължително само в нови и не употребявани буркани. кои ли е тръгнал със 100-200 кошера,освен ако не му са наследствени,нека знаещите ,тези минали през всички перипетии да споделят с нас .нека да опишат стъпка по стъпка какво,къде трябва да се прави.
  • V
    Ако имаш достатъчно бройки "пчелни кошери" щеше да си наясно как седят нещата.Но с 10 тенекета какъв износ ще правиш "примерно". Трябва да си ЗП и да правиш проба на меда в безопасност по храните,пробата струва 30-35лв и се издава за количестовото добит мед през сезона.Съответно и етикиране.Задължително само в нови и не употребявани буркани.
  • E
    ако искаш смени темата на изисквания за продажба на пчелен мед. И аз искам да знам ако имам мед как седят нещата с продажбата трябвали етикети с подробно описание на пчелина ЗП и други неща,също как седи въпроса с изнасянето на мед в ЕС примерно за гръцките преработващи фирми..

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта