Лицензиране за продажба на мед

• E
    здравеите колеги извинявам се за некомпетентноста си но сам нов в тази деиност с пчелите и пред мен изникна една голяма вапросителна ! \r\nзакупих преди 2 месеца 30 кошера пчелни семеисатва .\r\nс отглеждането сам наясно за какво става вапрос но неясното за мене е ?\r\nТа за да продавам мен какво и каде е нуйно да се регистрирам проби на меда и тн много ви благодаря предварително
  • F
    здравеите колеги извинявам се за некомпетентноста си но сам нов в тази деиност с пчелите и пред мен изникна една голяма вапросителна ! rnзакупих преди 2 месеца 30 кошера пчелни семеисатва .rnс отглеждането сам наясно за какво става вапрос но неясното за мене е ?rnТа за да продавам мен какво и каде е нуйно да се регистрирам проби на меда и тн много ви благодаря предварително Съгласно наредбата за директни продажби можеш да продаваш до 2 тона по тържищата и малките магазини(без големите вериги). Трябва да имаш помещение, което да покажеш ако те проверят, че там вадиш меда и го разфасоваш. Помещението е според изискванията на БАБХ-с лесно измиваем под и стени, неръждаема мивка, тоалетна без пряк достъп до помещението.Правиш проби на всяка партида мед по няколко показателя и етикираш продукцията спрямо наредбата.Задължително се регистрираш като ЗП, плащаш осигуровки, вадиш си БУЛСТАТ(който за ЗП е ЕГН-то ти) и в годишната данъчна декларация описваш продаденото количество.Плащаш данък 10% в/у 40% от приходите(другите 60 ти се смятат за разходи, или поне до миналата година беше така). Поздрави!
  • I
    Ние си имаме 18 кошера наследени от свекъра ми и никога не сме продавали вадим по много и раздаваме на колеги и приятели.Въпреки, че смятаме да стартираме с овце на пролет сега се зачетох и се заинтересувах от тази тема.Защото пчелите не пречат на овцете Та да вземем да се набъркаме и тук то луд умора нема, както се казва.Къде да ги търсим тия фирми дето изкупуват
  • L
    Ако имаш достатъчно бройки "пчелни кошери" щеше да си наясно как седят нещата.Но с 10 тенекета какъв износ ще правиш "примерно". Трябва да си ЗП и да правиш проба на меда в безопасност по храните,пробата струва 30-35лв и се издава за количестовото добит мед през сезона.Съответно и етикиране.Задължително само в нови и не употребявани буркани. кои ли е тръгнал със 100-200 кошера,освен ако не му са наследствени,нека знаещите ,тези минали през всички перипетии да споделят с нас .нека да опишат стъпка по стъпка какво,къде трябва да се прави.
  • V
    Ако имаш достатъчно бройки "пчелни кошери" щеше да си наясно как седят нещата.Но с 10 тенекета какъв износ ще правиш "примерно". Трябва да си ЗП и да правиш проба на меда в безопасност по храните,пробата струва 30-35лв и се издава за количестовото добит мед през сезона.Съответно и етикиране.Задължително само в нови и не употребявани буркани.
  • E
    ако искаш смени темата на изисквания за продажба на пчелен мед. И аз искам да знам ако имам мед как седят нещата с продажбата трябвали етикети с подробно описание на пчелина ЗП и други неща,също как седи въпроса с изнасянето на мед в ЕС примерно за гръцките преработващи фирми..

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

изкупуване на пчелен мед

Здравейте! Някой може ли да ми каже фирма за изкупуване на пчелен мед край Плевен, Русе, В...

3889 0

Цена на реколта 2016 г.

В.АТАНАСОВА: ДА,ПРОДАВАТ НА 4.20 НО ПЧЕЛАРИ ДО 500 КГ МЕД , ДРУГИТЕ НЕ!

2083 1

По какъв начин топите своя восък?

Atanas90: Колега аз го топя с електрическа стопилка. Ако проявяваш интерес ще я снимам.

4635 3

Kолко пари струва 1 кг пропoлис?

dynata: Цената на прополиса е от 35 лв до 50-60 лв зависи от чистотата му.

5004 2