Съвет за избор на комбайн - ДОН 1500 Б или Claas 98

• T
    дон 1500 b от 2005 год. или claas 98 от 1991 год
  • K
    Chestit da ti e dona razbrah che si go vzel,sus zdrave da go karash i visoki dobivi da junesh. Shteshe da se obashdash,ne ti e ostanalo vreme sigorno.Kato porabotish s mashinata,napishi nqkoe mnenie dali si ostanal dovolen. Uspeh.
  • T
    Колега за да не излезе, че не съм коректен искам да кажа, че цената и на 2-та комбайна е с ддс и според мен това е истинската цена, която трябва да платиш.
  • V
    Здравейте колеги, Попаднах случайно на темата, която впоследствие ми стана интересна. Аз съм от въпросната фирма РОЛВ ТЕХНИК и нямам намерение да правя реклама на машините, които предлагаме, но искам да поправя колегата, за цената. Въпросната 98-ца се предлага за 82 хиляди лева без ДДС. Данъка си е нещо съвсем отделно, като регистрираните по ЗДДС си го връщат, а при не регистрираните остава в полза на държавата. Това може би всички го знаете И все пак машината е нов внос от Германия и е извършено техническо обслужване. Спирам до тук за да не правя реклама и съм съгласен с вас, че е възможно да се намери 98-ца по-евтино, но експлоатирана в България. Хайде, чао за сега и на всички Вас пожелавам успешна кампания
  • K
    Никой не се кара ,с оня човечец нещо не може да се разберем,ама то сигорно в него ще е проблема: ,да не те претеснява тази работа,всичко точно. Ти какво стана,още не си решил какво да правиш,голямо чудене му направи,
  • T
    Колеги, моля ви не се карайте, не спорете (остро) и не изпадайте в крайности. Темата е за съвети ( от практиката която имата със съответните марки и модели ) .
  • D
    Класс 98 е много лесен и прост за подръжка имаме такъв от 2 години тази цена която са ти казали 100 хил.лв за такава машина са много пари моя го зех 3 те хедера за 80хил преди години. Не съм карл Дон но в Добричка област по-изчезнаха с годините. За клас може да намеиш части от всякъде и дори по жътва да стане нещо за ден е готов за работа. За малки стопанста е достатъчен спокойно си жънеш по 150дка на блата жътв без да се напъваш много същото е и при другите жътви(може и пвече но трябва да се кара по до късно ние като излезем в 9 в 5 се прибраме) Минусите му са че ако е с цяла контра за да я смениш трябва да сваляш наклонената камера. Плюсовете са че е икономичен около 1лтр/дка лесен за подъжка евтини части много здрави двигатели .
  • K
    иво опасен си бил ти бе. Да ти кажа няма как всички от Добрич да ги харесваш,и другия път като ме коментираш,прави го там кадето мога да го вида,и кадето пиша,не хората да ми казват,че там в някакави чатове ли,седянки ли е,си се мъчел нещо да ме коментираш,това не говори добре за тебе. Мислех на лични да ти пиша ама карай,да ме извини автора на темата.
  • K
    Лека вечер и на теб.
  • I
    Карай, всеки си има глава на раменете и сам си решава какво да си купува. Спокойна вечер както казах преди малко
  • K
    Мене ли визиразш,че наистина не те разбрах?
  • I
    Красенчо, Красенчо ти пак недоразбрал ама карай, то който и едон болтче не е развивал и завивал по комбайн му е простено. Спокойна вечер
  • K
    знайш ли всичо е възможно ,утре съм на един семинар организиран от господина който продава дона,взема му кажа да ми деда 2 торби семена ако стане сделката,кво ще кажеш добре ли е или още да искам? Недей друг път да хвалиш такива морги кажи речи мои набори,изложи се ,видя хората които разбират от комбайни какво пишат,стига си писал повече,че само бъркаш хората и разваляш темата.
  • I
    Теодоси, а не е ли по добре примерно щом може да си купиш земя да си вземеш да речем 200дка и след някоя година да си вземеш комбайн, вместо тоя Дон? Коко него хваля тоя клас, а ти да не си на комсионна от продажбата на дона
  • T
    Колега,наистина ДОН-а харчи повече,но двигателя е ЯМЗ238-това е много сериозен мотор.Виждал съм такива по на 10000 часа,които не са мръднали-не харчат масло ит.н.А харчи повече защото при ДОН вършачката е доста по-сложна,там има огрухвач има система,която връща част за доовършаване-при КЛАСА тази система се нарича APS-предполагам че 98-цата няма такава.ДОН-а има приемен битер на наклонената камера,което също е +.С две думи-КЛАС е много опростена,което е добре откъм поддръжка и зле откъм загуби.Понеже и аз съм близо до това село,ако не си бях купил комбайн,щях да взема дона без колебание!Това съветвам и тебе.Идвали са ми на услуга и с ДОН и с CLAAS и разликата в загубите са огромни.А и този ДОН жъне по-бързо и по-чисто от 98-цата.А ако си намерил и земя да купиш-ВЗЕМАЙ ДОНА.КОЯТО ИДА ВЗЕМЕШ ЖЕЛАЯ ТИ БЕЗАВАРИЙНА ЖЪТВА
  • V
    Между 2 изброени комбайна, Дона е по добър избор плюс това че има и ППС, за 98-ца са прекалено много тия пари, а дона ще го бие на жътва, ако беше MEGA да беше избрал Claas-a. Според мен забрави тая 98-ца. Колкото да ся я рециклирали двигателя надали е пипан а си е дърт, руснака поне са му евтини частите. В мобилето се продават едни Acros-и сигурно си ги видял. Иначе ако се насочиш към Claas, търси да има 3D на ситата, щом викаш си на баири. Айде успех

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Съвет за комбайн

Aleksandr Raichev: Case 1680

158 2

Вариатор

Здравейте, отскоро моя Клаас Европа започна да чупи външното лагерче на вариаторната шайба...

117 0

СЪВЕТ

solun: Да, има значение марката и модела на комбайна.

849 8

Модификация на двигател Claac 96?

ivanpetrovbg: Номера е на блока, до помпата за гориво.

522 1

комбаин

go6o82: Класа от Германия, това Джони W е голямо дърво , а и не е Джон Диър, само е брандирано так...

707 2