Семена от соя и нахут

• S
    Колеги имате ли представа откъде могат да се намерят семена от соя и нахут.
  • Благодаря Ви засъветите
  • I
    Така е при соята ако нямаш възможност за поливане добивът не е добър
  • A
    здравей земляк сей нахут соя не нестава принас и е мохната.от соята съм искарвал добре но с много поливане
  • I
    За соя виж тука http://www.soystation.eu/
  • Щом е биологично ще трябва с окопаване и "мотиканто",за машинното окопаване-цвеклен култиватор.Пази реколтата(нахута и соята) от Куче грозде,при жътва боядисва зърната.
  • S
    Сеитбата ще бъде редова на 40см.
  • Аз колега също бих искал да поясня че нямам голям опит с нахута,а със соята-никакъв.Нахута е традиционен за южна България,а до колкото зная има два вида нахут:едър(Цариградски-леблебия) и дребен.Дребният е по подходящ при засушаване и не се осланява,за разлика от леблебията.Как ще го сееш на редове или слята повърхност???
  • S
    Колеги, да поясня малко. Стопанството ми е биологично. Ще опитам тази година със малко соя и нахут и заради сеитбообръщението и заради пазара на биопродукти. Освен това района ни е един от най засушливите- югоизточна България. Първо сорта да е сухоустойчив и устойчив на заболявания. Ако колеги имат опит с тези две култури, моля да споделят.
  • L
    От Сортови семена с. Вардим съм вземал нахут за птиците ми, предполагам че имат и за семе. Успех
  • От кой нахут тьрсиш???

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Индустриален коноп/събиране на реколта

Здравейте , дали някой може да помогне с контакт на човек или фирма в София или покрайнини...

22 0

Пръскане на кориандър

С какво пръскате срещу широколистна трева в кориандъра?

133 0

Помощ и съвет !

Здравейте ! Разполагам с 100 декара земя в така известната на всички добруджа. Нямам никак...

121 0

Пазар на лимец

Някой знае ли фирми изкупуващи лимец и някакви актуални цени ?

169 0

Жътва на люцерна с claas dominator

Колеги какви сита ще ни трябват и какви са настройките за люцерната, че ще ни е за 1 път :...

170 0