Технология за отглеждане на екологично чисти тикви

• S
    Може ли някой да ме посъветва как да отглеждам еклогично чисти дини, пъпеши и тикви.
  • A kakvi pari, plastate za vaschite sertifikati...? Za kakva plost..?Interesuvame za da napravija za sravnenie s nemskite taksi i sertifikati...? [:bee:]
  • аз се занимавам с биоземеделие и не ти го препоръчвам просто ще вложиш много пари (ЗА инспекции исертификация)които хич не са малко не трябва да употребяваш изкуствени торове,хербециди и пестициди а пъпеши без това не стават,асертификат ще ти дадат чак на третата година пазара за тези продукти е много фалшив.Биоземеделието се подпомага но парите са много недостатъчни сравнение сразходите.АЗ имам договор със САПАРД но досега не съм получил нищо по него и ако не ми платят смятам да се откажа от биоземеделие иначе финансова катастрофа а и няма да мога да отгледам насажденията си.
  • L
    Аз съм аматьор,но ще ти споделя личен опит.Тази година отгледах гигантски тикви по 100 кг едната.Не съм ги подхранвал,само поливане чрез дъждуване.Оставям по няколко плода на растение,останалите премахвам,а така също прекъсвам стеблото след последния плод.На няколко места по стеблото върху възел насипвам пръст и така стеблото се вкоренява и се храни допълнително.А съм чувал,че тикви и пъпеши и дини не се гледат заедно заради опрашването.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Земеделска земя и цената й

Здравейте, Решил съм да купя земеделска земя с инвестиционна цел - да я отдавам. Им...

233 0

коронавирусът и земеделието

Стефан: Какво правим със земеделските базари пазари и т.н.? ? Тази възможност за реализиране на пр...

370 5

Цена на лавандулата

Здравейте,колеги! Нека коментираме цената на лавандуловото масло за тази година.Някой от...

984 0

Ориентировъчна цена на лавандулово масло през 2016 г?

: Здравейте, Изкупувам лавандулово масло за износ. При интерес от ваша страна ще се радв...

1608 2