Ооо неразумни юроде

• B
    Ооо неразумни юроде как не те е срам да се наричаш земеделец?Как не разбра,че СЪЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА?Съжалявам ви колеги животновъди!Това ли ви е зора?Едни мършави субсидии?!!Преведоха ги.Браво,то национална радост!Сега ще ми отговорят нещо от рода:"Животните гладни","Ами полагат ни се,наши са си" и т.н.Как успяхте да допуснете да бъдете зависими от тях?Кой добър стопанин ще остави съдбата на стопанството си на едни субсидии?Нима на тях разчитате за да нахраните животните си?Смешно и жалко е.Това си е цигания.Вие сте срам за тази професия.Изплатиха ги и каква бурна радост.То имотиконки то щастие.За това ли се борите?Не е ли по-важно да имате условия на достоен труд,да имате по-справедлива цена за продукцията си?Не бихте ли се радвали за една по-голяма сигурност,правила и обстановка даващи ви възможност да планирате?Нима не искате да се чувствате достойни хора,какво ще оставите на децата си?Светът се развива,хората на тази планета непрекъснато инвестират в нови технологии,подобряват селекция и сортове,а ние къде сме?!Не е ли по-важно да се борим за това вместо да се лъжем,че ще оцелеем още една година?Това не е ли свързано със свалянето на себестойността на нашата продукция с цел по-добра конкурентоспособност и съответно по-добра печалба?Вместо да изискваме от държавата да ни създаде реални инвеститорски условия,благоприятен бизнес климат ние се радваме на подаяния.После ревете,че банките не ни взимат на сериозно,или че сваляли кожи.Не съм душманин на парите Ви,но сега съм сигурен,че половината от тях ще заминат в кръчмите и навсякъде другаде,но не и по предназначение.Убеден съм.И в секторът ще продължава да става все по-лошо.Поне още година.Ако един стопанин допусни животните му да гладуват просто не е за този бизнес.Изключвам форсмажорните обстоятелства и съчувствам на всички които са станали крепостни на банките.Те поне имат смелостта и идеята да променят нещо.Но всички други допуснали това престъпление да се случи,разчитайки само на субсидии-жалко,твърде жалко.По-добре е секторът да остане без вас.Лошото е,че после и като работници ще бъдете същите нехранимайковци щом допускате това да се случва със собствената ви стока и бизнес.Исках и желаех обединение на секторът.Но с такива хора не става.Те чакат с хиляди оправдания все другият да им свърши работата.Досега не помня протест на животновъдите да е останал без представител на нашето семейство.Ами не си е заслужавало заради колеги като вас.Какво направи всеки от вас за да промени нещо от това?Аз лично отказвам и повече няма да разреша член на моята фамилия да излезе на протест.Отказвам вече някой мой близък да бъде дърпан,удрян,влачен или разпитван заради такива като ВАС.Гневът на мравките е страшен,но не и този на мишките.И какво стана?Лапнахме мижавите субсидиики и вече сме спокойни,изпокрихме се като мишки.Извинявам се предварително на всички онези колеги които несправедливо са се почуствали обидени от моите думи.Нямам спомен,но мисля,че това е първата моя тема в този форум. Май вече не ми се пише тук.Не си заслужава.Зная че напоследък се нароиха много теми.Опитах се да изразя моята лична позиция.От тук нататък евентуално мисля да използвам възможностите единствено да получа или дам съвет както и да обменя опит.Здраве и успех на всички.
  • S
    Съгласни ли сте??? 30000 само във Варна само днес...
  • S
    Ето това е - Гладът е по силен и от тока!!!
  • S
    „Всеки ден ще е така, до победата” С тези думи показваме, че повече няма да търпим, произволите и безхаберието на управляващите..... и ясно заявяваме, на следващите, че няма повече да търпим да ни мачкат..... А ВИЕ???
  • R
    Кажи ми кажи бедни народе кой те в таз робска люлка люлей.Ръжда ръзяда глозгани кости смок е засмукал живожт народен смучат го наши и чужди гости.-Писано е преди 150 години.
  • R
    Робски народ сме това еистината.Никой друкг няма да търпи това унижение.Като има протести за едно значи има проблем.И докато се делим на зърнари животновъди шивачки и продавачки така ще продължава.И какво като някой ще се разходи по паветата пред народното събрание.Истината е -целият народ и тракторите на магистралите.
  • Y
    Да не би да искат да ни покажат как се прави протест ?
  • T
    '''Един западен капиталист разбрал, че в България няма стачки. Хванал се на бас, че ако му дадат да управлява,ще накара хората да стачкуват. Разрешили му. Първия ден наредил да се работи по 16 часа. Народът работи, мърмори, псува, но никой не стачкува. На втория ден заповядал да се намалят заплатите наполовина. Народът работи, мърмори, псува, но пак никой не стачкува. На третия ден виждайки, че губи баса, Капиталистът наредил всички да вземат по едно въже и да се обесят. Получил запитване: "Въжетата ние ли да си ги купуваме или ще ни ги раздават служебно?"
  • R
    Гръцките фермери стачкуват от завист към българските си колеги, според министър Найденов. Пред "Гласът на фермера" те потвърдиха, че министърът е прав и казаха, че смятат с тракторите да преминат границата и да се установят в България.
  • R
    Вижте братята гърци.
  • R
    Оооо разумни юроде, има една проста истина " Парътъ е.е фукърътъ"! Ако не е така ти защо се напъваш за подкрепата на животновъдите? И приятели да не бъдем толкова големи мазохисти спрямо нас българите, идете лятно време по нашето черноморие и ще видите англичани, немци и тем подобни прехвалени еврипейци какви свини са!
  • R
    Ето защо няма пари за земеделието.Липсва само нашия мил министър !!!
  • R
    Първата професия на Росен Плевналиев била гадател, чудим се, да се смеем ли, да плачем ли? Премиер - Мутра, Охранител Министър на МВР - Физкултурник Министър на земеделието - Контрабандист на месо. Президент - Оракул, Гадател. Да ЖИВЕЕШ в България - БЕЗЦЕННО Е!
  • S
    Рекордни посещения във Фермер.БГ за месец януари 2013 През месец Януари 2013 имаме 122 335 уникални посетители ( уникални IP адреса ), реализирали рекордните за специализиран селскостопански сайт - 409 067 посещения, които пък са генерирали 3 283 922 показвания на страниците Как може 120 000 души да не могат да разберат смисъла на сентенцията - "Съединението прави силата " колко просто е написано. Защо бе хора ???
  • R
    Ако бяхме народ до сега да сме измели всички боклуци и некадърници които ни управляват и затриват.
  • S
    Skadman,въпроса ти е много точно отправен към масата недоволстващи тук!!! Много пъти съм изказвала мнение,че Българина никога не може да се обедини от една кауза! И със всяко събитие от рода на протести това се доказва. 2000 протестиращи в цялата страна- нищожна бройка за огромния проблем с електроразпределителните дружества. Иначе едни силни думи,веем Българския байрак,обединяваме се - ама само в чатове и форуми! Когато е нужно да докажем,че сме народ ,а не сган- доказваме ,че си заслужаваме управата!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Радио комуникация в тракторите

Здравейте колеги! От известно време си мечтая да си обурудвам тракторите с радио станции з...

121 0

Неприятели по люцерната - дайте съвет

elpastuh01: Сложи си електропастир и няма да имаш проблеми.

2897 4

Земя - насъждения и сеитба - въпрос

Здравейте бъдещи колеги. Въпросът ми е с какво да засадя и посея 4.5 декара земя до която...

1631 0

Измръзване на лоза

marinov55: Не се притеснявай градинарю,затова защото ще ти мине! Ако беше сътворена толкова елемента...

2654 1

Питане за подходящо растение

proba: Джанка от костилки! Виж някъде във форума обсъждахме Жив плет

1936 6