Създаване на черешова градина

• P
    Здравейте колеги , смятам да засадя 30 дка череши на есен тази година , направих куп срещи с какви ли не разсадници с какви ли не доценти и т.н. И стигнах до извода, че всеки си хвали неговата стока и след като ги попитам за пазара и по-точно кой сорт се продава добре всички ми отговарят - незнам . Аз съм се ориентирал към ВАН и Бигаро Бюрла, а те ми казват че има 100 нови сорта. Накрая ходих много и стигнах до никъде. Моля ви дайте някъква информация . Градината ще бъде в околностите на Асеновград. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
  • P
    здр колега според мен заложи повече ранни сортове за да хванеш цена ван е мн добър но е средно ран и ще си в масовото бране когато цената е слаба аз залагам само късни но при нас стават мн късно и гоним цените в края на сезона обърни внимание и на сорт скеена подобна на ван но по едра и устоичива Успех
  • P
    Ще садя на махалебка, защото е по издръжлива и така и така ще ги садя по традиционна схема 6 х 6 м. А за БИНГА си прав трябва да сложа малко за опрашване . Но за Ърли лори чух , че били много меки и търговците не ги предпочитали -това ми го каза директора на ОИ в Пловдив.
  • K
    Колега,ориентира ти е добър.Отглеждам различни сортове и по-хубава череша от Ван не съм виждала.Устойчива и много търсена.Имай в предвид,че трябва да заложиш и малко Бинг за опрашване.За Бурлата ....тя е ранна и сланите я обират,но е добра.Аз пробно сложих миналата есен Ърли Лори-от новите сортове.На махалебка или гизела ще ги правиш?Успех ти желая!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта