Куче пазач - подходящи породи

• N
    Колеги искам от вас съвет за куче пазач в базата си.Искам да чуя вашите мнения относно породи подходящи за тази цел.rn
  • D
    ZDRAVEITE IMAM 2 NEMSKI OVCARKI MUJKO I JENSKO UJ GIVZEH DA PAZIAT ATE UNIJTOJAVAT VSICKO KOETO VIDIAT PO DVORA TA KOKOSHKI TA PATICI GUSKI NAT 150 BROIA PERNATI MI ONIJTIJIHA PROBVAH S BOI S GLAT NO NE STAVA NIAKOI ZNAE LI NIAKAV DRUG METOD BLAGODARIA PREDVARITELNO
  • I
    В Родопите има едни дребни кучета, викаха им "каруцарски", тичаха с каруците. По-добро за пазач няма - лае и бяга. Големите нападат и не са опасни, тръгнал ли е някой да краде скъп трактор ще го убие на място или отрови, а тези като видеха от едната страна на каруцата човек започваха да лаят като бесни и бягаха далече от теб - от другата страна. Няма как да ги убиеш, а ще събудят всички.
  • 5
    Каракачанката е доста по-силна от питбула.Питбула тежи макс 50 кг а каракачанката по 80-100.
  • H
    Немската овчарка в нас ни пази, много готина порода са.
  • P
    Каракачанката яде много но и Немската също избирай
  • A
    аз имам и ги развъждам кавказки вълкодави това са много пъргави кучета имам и азиатци но като вълкодава няма такова куче незнае назад
  • D
    Колега-напълно съм съгласен с теб.За уличната порода.В момента едното е такова-женско е.Малко дребно куче много пъргаво и адски умно.Връзваме го единствено когато поканя някого в двора,защото хапе- има 3 ухапани вече.Хапе и пуска.В момента в който напусни очертанията на двора е напълно безопасна-поне за хората не и за кучета макар и по-едри от нея.Яде колкото да не умре от глад.Купата и е почти винаги пълна,макар че и слагам сутрин и вечер хляб и не само.Понеже е почти винаги пусната,като стане по-хладно намира някой парцал и ляга върху него на завет.Уникално куче без никаква дресировка-за разлика от другото.
  • K
    Така! Виждам тук съветите клонят все към големи лачени породи моят съвет е малко по различен. Найййй доброто куче пазач за мен са два малки помияра, големи толкова че да могат да се скрият в пантовка. За големите страшни лачени породи: Комшията ми имаше ротваилер в двора 1. веднъж го изстърваха на улицата и ухапа леля ми (едвам я оттървахме, ами ако беше дете) 2. удави друго съседско куче (ами ако беше моето) 3. дадоха се сумата и пари за ваксини лекарства 4. крадци го отровиха и му задигнаха задният диференциал на мадарката За малките помяри: 1.с половин хляб преяждат (по трудно е да се отровят) 2. постоянно си местят пантовките ,,къщите,, (крадецът не знае точнто им местоположение) 3. и да ги изтървеш на улицата няма да се боиш че ще удавят някое дете или леляти 4. раждат се ваксинирани 5. така лаят като наближи някой оградата че някой път ми идва да ги смачкам 6. от страх постоянно спазват дистанция (не се навират в на крадеца краката за да ги убие) 7. като им замахнеш бягат лаейки ожесточено 10 - 20 м от теб точно колкото да минат пот детектора на лампата, да я вклиучат и ти да излезеш с пушката. 8. ще си горд собственик на чисто нова порода (всяка улична си е уникална) 9. ако си наистина човек ще държиш на тях повече на тях от което и да е друго породисто куче( ако изоставиш породисто все ште го вземе някои ,,лачено породисто,, могат и без теб, а помярчетат голям късмет ако някои им подхвърли и троха ако останат бездомни, един вид немогат без теб. Имали сме улична, ризеншнауцер, доберман, питбул, немска От 5 години съм горд собственик две малки кученца от нова уникална порода ))) Примерите които дадох са напълно реални.
  • A
    Атанасе...ако при теб е 35кг. при мен беше над 60кг.за това ти казвам че яде много!!! Ама жив и здрав да си...........всеки си има вкус!!! По принцип истинските овчарски кучета (каракачанки) не са големи, едри, тромави ...не са като прасета...те са зли, смели кучета създадени да пазат стада и имоти. НО в никакъв случай не трябва да са над 60 кг...над 60 кила са мелезаци! И ти да си жив и здрав!
  • M
    Атанасе...ако при теб е 35кг. при мен беше над 60кг.за това ти казвам че яде много!!! Ама жив и здрав да си...........всеки си има вкус!!!
  • N
    Аз имам кравеферма в едно от най проблемните села от към кражби Мечка Плевенско доста извесно разчитам за охрана на каракачанки и нямам за сега проблем 5 броя са и се справят отлично с мангалите крадци успех с избора на порода всеки си има предпочитания и мнение.
  • M
    Разгледай и -форум КАРАКАЧАНСКО КУЧЕ - там има и САО и други сродни породи
  • N
    Благодаря на всички ви за съветите.
  • S
    Ники, убедена съм,че е така.Сеялката е просто желязо-колкото и да е скъпа.Тази жива душица ще бъде част от живота ти.Ще те посреща,ще ти се радва,ще тъжи с теб.А това не може да се замени с нищо.И не може да се купи с пари!
  • N
    Силве купих пролетна сеялка за хиляди лв и не и се радвам така както на живата душица това малко кутре ей такъв човек съм.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

подарявам кученца род.18.02.2020г

подарявам кученца род.18.02.2020г,майка овчарка

41 0

Женски заек

Здравейте, имам зайче на 4 месеца с клепнали уши. Напоследък започна да пишка двойно повеч...

38 0

Как се търси съдебна отговорност при отстрелване на овчарски кучета?

Gpetrov: Какво да си получават ловците?! Ако кучето не е имало спъвалка и е извън населеното място,...

6290 12

Храна за Каракачанка

svetoslav_postolov96: davai mu mqko do 6 meseca i nqma da sbyrka6 i hlqp i meso i grenuli i ne zabravqi va...

34600 11