ушни марки

• T
    Колеги, вярно ли е, че от тази година ние фермерите ще поемаме разходите за ушните марки. Имам информация, че цената на марката е около 3 лв.
  • R
    Цена на ушна марка 2.70 лева на ТАВИКО и надписването им според мен е най-добро.
  • G
    Чл. 51. (Изм. - ДВ, бр. 7 от 2013 г.) (10) Стойността на средствата за официална идентификация и разходите за идентифициране на животните се предоставят като държавна помощ чрез Държавен фонд "Земеделие". (11) Държавен фонд "Земеделие" предоставя държавната помощ по ал. 10 при условията на Закона за държавните помощи.
  • M
    До 6 месечна възраст е безплатно след това се плаща ( за кози и овце ) за кравите не ми е наясно . Аз маркирах преди няколко дни по 1.50 лв. си платих . Не знам за напред как ще ни изкомандват управниците .
  • M
    pri vas kolega sigurno e bilo taka ,no nie osven markitesme si plashtali i na veterinarq,a sega neznam oshte nesme markirvali,imam malki telentsa i kato doide za markirovka shte razbera kak stoqt neshtata tazi godina
  • T
    Kолега, Минева до миналата година държавата поемаше разходите по марките, фермерът само заплащаше транспортните разходи на ветеринаря. Аз маркирам около 200 агнета и съм плащал по 15 лева, а сега ще плащам 600лв за маркиране
  • Z
    Е то и аз винаги съм си ги плащал .Но нямам представа как можеш да си поръчаш марки , все едно си вземаш бира с картофки . Трябва да има някакви правила , все пак ......
  • M
    kolega nie vinagi sme si gi plashtali po 3 lv.markata,6 lv.na govedo
  • M
    kolega nie vinagi sme si gi plashtali po 3 lv.markata,6 lv.na govedo
  • Z
    Новият закон , нали не е обнародван в ДВ . Какво е законовото основание да си поръчаш ушни марки сам ??
  • B
    Ми то има и маркиране от лекарите на ушни марки и на 56 лв какво ви учудва не разбирам досега да не е било без пари
  • S
    Участъковия ветеринарен лекар ще Ви даде име на оторизираната да извършва тази дейност фирма във вашия регион!
  • G
    А може ли има на фирмата - аз също искам да поръчам
  • S
    Аз си дадох заявка във фирма за производство на марки и чакам доставка!Платих си ги-4.50 на животно!За говеда става въпрос!Участъковият лекар ми обясни,как,къде и колко!Поставянето и документацията са негово задължение-каза!
  • F
    НА 15,01.2013 МАРКИРАХ БЕЗ ДА ЗАПЛАЩАМ НИЩО. ОТ НАШИЯ ЛЕКАР РАЗБРАХ ЧЕ ЗАСЕГА НЯМА ИЗМЕНЕНИЯ.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Колко мляко дава една коза като ббм

От известно време мисля дали да не си купя малко кози да спра да работя за хората а да раб...

158 0

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

441 0

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

176 1

Печели ли се от кози

Kolega!: Колега, моят съвет e бегай от козите. Не е просто стока да се гледат. Отглеждането е специ...

659 2

Моля за съвет

т: Не го прави, по добре проси в София, ще си по-добре, поне ще си на печалба. В момента в к...

795 2