Колеги какъв е допустимият брой на отглежданите крави в дворно място в регулация ?

• B
    Моля този път да пишат само запознати по темата - не ми се четат общи приказки Благодаря предварително !
  • S
    в закона го пише кратко и ясно до 5 бр. плюс приплода
  • A
    Любомир Това е истината.Всичко останало е бля-бля. Аз не знам вече колко пъти призовавах да се прочете тази Наредба.Но повече от колегите , за съжаление предпочитат да вярват не на законовото , а на ЕЖК- една жена каза
  • L
    Общините /Общинските съвети/ приемат Наредба за реда и условията за отглеждане ....на домашните животни... в жилищните райони за СОБСТВЕНИ НУЖДИ!за обекти на физически лица, в които се отглеждат за лични нужди до: а) три едри преживни животни и приплодите им до едногодишна възраст; б) десет овце майки или кози майки с приплодите до 6-месечна възраст; в) пет прасета за угояване; г) три броя еднокопитни и приплодите им до едногодишна възраст; д) десет зайкини с приплодите; е) 100 възрастни птици; ж) 150 бройлера. За животновъдни обекти - НАРЕДБА № 44 ОТ 20 АПРИЛ 2006 Г. ЗА ВЕТЕРИНАРНОМЕДИЦИНСКИТЕ ИЗИСКВАНИЯ КЪМ ЖИВОТНОВЪДНИТЕ ОБЕКТИ и ЗАКОН ЗА ВЕТЕРИНАРНОМЕДИЦИНСКАТА ДЕЙНОСТ Колеги, това ви са настолните книги за хората работещи в животновъдството, закона и наредбите към него
  • B
    хаха колеги колеги...направете си форум и си пишете за Бай Тошо и комунистите .... смешник кво ТКЗС ще правиш бе...ти в кой свят живееш
  • V
    ABE TOVASME NIE BULAGARITE ZAVISLIVI I ZLOBNI HORA EDNO VREME KAK E BILO VSEKI SI GLEDA KRAVITE ILI OVCETI V TQH NEEE IMALO TAKIVA ZAKONI NIE SME INVESTIRALI 10000LV V OBOR I SEGA ZARADI KOM6IQTA 4E MU PRE4I OGRADATA TRQBVA DA NI IZGONQT EMI JALKO 4E IMA TAKIVA HORA KOI TO GI PODKREPQT TEQ LUDI KOM6IIII KOI TO ISKA DASI PRAVI TKZS
  • S
    Чета,Иванов!Ама Тошко е прав!Извинявай,Захари!
  • Z
    Иванов , !
  • P
    и готово пак почнахте да говорите за неща извън темата толкова ли не може да си направите тема примерно "носталгията по ТКЗС" и си говорете там човека се интересува от нещо конкретно
  • I
    Ти къде ги видя? Детската градина в двора на ТКЗС-то ли беше? Едно ще ви каже практика: България никога няма да произведе и 1/3 от продукцията, която даваха ТКЗС-тата. Всичките сегашни политици да ги вкарат в едно ТКЗС пак няма да могат да го окрадат, толкова много имаше.
  • S
    Дали и през 1936г.е било"Куче влачи-диря няма!"Видяхме оправията и безхаберието в комунистическите обединения до къде ни доведоха!Мислите ли,че децата на тоталитарното поколение не са прихванали от същата закваска?
  • I
    Беше добре за всички. ТКЗС-тата са в България много преди комунистите, близо 1/5 от земята е била на кооперативи и те са се казвали точно така - ТКЗС. Дядо ми има нотариален акт от 1936 г. за лозе, което било вклячено ТКЗС, като го видях помислих, че е фалшив, а се оказа, че почти всички лозари в района били в ТКЗС-то.
  • M
    Ех тази носталгия по "любимото" минало. То за това сме на този хал, защото плащаме това че на времето е било добре на някой си в ТКСЗ.
  • I
    Защо да няма къде да отидете, ще си направите ТКЗС. Я питай баща ти в ТКЗС-то ли му беше по-добре или сега. Събирате се, отивате в общината да ви даде място и всеки като се бръкне с по 2-3 хиляди лв. ще направите кошара, а с по 4-5 хил. модерна кравеферма. Вие и сега сте половин ТКЗС, на един селски селския овчар плащате и пасат заедно, направете го цяло. Няма друг начин.
  • B
    Што пък да е луд комшията? Че не му се дишат миризмите от кравите ти и от овцете ти? За тебе е ясно - това ти е поминъка, ама и аз да съм ти комшия, и аз ще се жаля!
  • V
    abe kolegi nie nesme za takiva zakoni i prinas ima takiva problemi zaradi edin lud kom6iq trqbva da te gonqt teq zakoni trqbva da otpadnat kakto otpadna naredba 7 pri nas v ob6tina levski moje da gledame do 5kravi i 10 ovce maiki i nie sme postradali ot tova sega ni gonqt a nqma kade da idem

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Кози

Здравейте може ли някой да ми предложи някой да изкупува козе мляко в областта Ловеч мога...

20 0

Членски внос

Някой наясно ли е защо се плаща на ветеринарни доктор членски внос, за какво се взимат тия...

25 0

Агнета

Хранили ли сте агнета с изкуствено мляко,от кое мляко сте доволни

29 0

Могат ли да се включват необработваеми ниви в споразумения по 37ж?

proba: Ето и въпроса към МЗХ: Уважаема, Г-жо Танева, По сега действащия ЗСПЗЗ, собствениците на...

130 1

Пчеларска кръгла маса

До Председатели на пчеларските...

44 0