евросубсидии за угар

• S
    на колко декара обработваема земя може да се декларира угар ?
  • S
    Ники, в коментарите си визирам хора,които НЕ обработват земята ,а я очертават само за субсидии.За сериозните и доказани земеделци като теб ,съм убедена,че ако има алтернатива,няма да оставят земята незасята.
  • N
    Силве не навсякъде имаме добруджанската земя.Имам масиви със много леки песъчливи почви и точно на тия почви ми се наложи да сея рапица за стопанската 2012-2013г.След сеитбата на рапицата падна дъжд на два пъти единия път 5л. втория път 4л на кв.м.ти знаеш какво означава такъв дъжд за рапица след сеитбата.Преди да застуди и паднат снеговете имаше между 5 и 10бр.растения на кв.м. което е нищо/разораване/.След като се вдигна снега и тия 5-10 бр. бяха провалени от изтеглянето на малка част от тия масиви ще сея овес а другата част ще изора и ще сея есента със пшеница.Просто има полета и почви на които нямаш голям избор за сеитбообращение.Почвите са подходящи за лозя тютюн и билки.И след като нямам друг избор разоравам оставям угар със парите по СЕПП плащам рентата и продължавам. p.s Площи със угар се оставят и поради неблагоприятни климатични условия.
  • B
    ИМАШ ПРАВО не са колеги, а "хитреци"??? , но когато ги проверят, започват с крокодилски сълзи бил съм свидетел Практиката в България показва, че истинското угариране се прави при първично разораване на запустели площи...... Успех на всички
  • S
    ЗА СИЛВИ - НЕ ЛИЧНО МНЕНИЕ: Принципа на оставяне на земята под УГАР, е за да си почине земята. Угарта има две разновидности" 1. "Черна угар'" - поне една дълбока оран и няколко последващи (дискования или фрезоване), за подържане на земята в добро състояние. 2. "Сидратна угар"- (зелена) - оставя се земята да почине съответната стопанска година, затревената площ се коси периодично и се подържа нисък тревостой. Угариране то е една от възможностите за сеитбообръщение и т.н........ Поради тази причина по регламенти е допустим са субсидиране..... ЗА СИЛВИ - НЕ ЛИЧНО МНЕНИЕ: Принципа на оставяне на земята под УГАР, е за да си почине земята. Угарта има две разновидности" 1. "Черна угар'" - поне една дълбока оран и няколко последващи (дискования или фрезоване), за подържане на земята в добро състояние. 2. "Сидратна угар"- (зелена) - оставя се земята да почине съответната стопанска година, затревената площ се коси периодично и се подържа нисък тревостой. Угариране то е една от възможностите за сеитбообръщение и т.н........ Поради тази причина по регламенти е допустим са субсидиране..... Горе долу съм наясно за принципите и разновидностите. за угар. Доста години се учих и продължавам да се уча ,както теоретично,така и практически в сферата. Само,че в дългогодишната си практика не познавам истински земеделец,които оставя земята да си почива.Познавам такива ,дето я драскат с една дискова брана за да си получат прословутите субсидии. Извинявам се на засегнатите,но тези хора аз не бих ги нарекла-КОЛЕГИ!
  • B
    ЗА СИЛВИ - НЕ ЛИЧНО МНЕНИЕ: Принципа на оставяне на земята под УГАР, е за да си почине земята. Угарта има две разновидности" 1. "Черна угар'" - поне една дълбока оран и няколко последващи (дискования или фрезоване), за подържане на земята в добро състояние. 2. "Сидратна угар"- (зелена) - оставя се земята да почине съответната стопанска година, затревената площ се коси периодично и се подържа нисък тревостой. Угариране то е една от възможностите за сеитбообръщение и т.н........ Поради тази причина по регламенти е допустим са субсидиране.....
  • S
    Парцела който ми е даден от 100 декара, позволява да се уре след зимата,тъи като ние се намираме в югоисточна балгария кадето засошаването залочва през юни и е невазможна по нататачна обработка.
  • S
    То е ясно,но ми е интересно да чуя лично мнение. Не,че очаквам някакъв по различен отговор.
  • A
    И защо ще я ореш май месец и ще я оставяш угар?Интересно ми е ....? Заради...евросубсидиите?
  • S
    И защо ще я ореш май месец и ще я оставяш угар?Интересно ми е ....?
  • K
    Потърси по назад във темите Ахмедов имаше изчерпателен отговор http://www.fermer.bg/forum/view_post/52870?page=1
  • M
    Потърси по назад във темите Ахмедов имаше изчерпателен отговор
  • V
    mojes da deklariras 15protsenta ot obrabotvaemata zemya
  • S
    май- месец почвам да ора
  • S
    благодаря,колега
  • B
    Няма законово ограничение. Внимавай какво зявяваш, ако е над 50%, попадаш в рискова група за проверка, а ако нямаш дълбока оран поне единпът преди юни, " " Успех

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

217 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

295 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

145 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

286 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

705 0