Изисквания на ЕС за хуманно отглеждане на кокошки носачки

• S
    Здравейте \r\nМожете ли да ми помогнете с изискванията на ЕС за хуманното им отглеждане.\r\nС въпроси като:\r\n1. как изглеждат тези чесалки за човка и нокти ... \r\n2. Когато казват 750см2 това в помещението ли е или общо ? понеже аз искам да им направя постройка ,но и ще ги пускам през деня навън? \r\n\r\nКато за начало ако може някой да ми помогне с това. \r\nБлагодаря \r\n
  • S
    Е аз от 20 години гледам бройлери, пък още не съм им хванал цаката Както можеш да спечелиш 1 лв. на бройка, така можеш да загубиш 1,50 на бройка, което е и по-вероятно! Особено ако си начинаещ!
  • I
    Бройлерите не са на космически цени когато ги отглеждаш с десетки хиляди и ги даваш на узкупвач, той на кланница, тя на верига дето ги продава с 40% надценка и т.н. Имаш право да продаваш 600 на месец директно и да изкаращ чисти по 1.50-1.60 на парче връзваш 900-1000 лв. Въпросът е да им намериш пазар, както със всички, което продаваш частно. Иначе бройлерите се отглеждат и трудно и лесно, първо е трудно, като им хванеш цаката е лесно.
  • I
    Абе вие следобед не пиете ли та сте се разрисали като изоглавени?
  • S
    Добре но отглеждането на бройлери не е ли малко сложно , не съм се интересувала ,но не съм пропуснала да се замисля и за тях . А на каква цена се продават бройлерите сега? и къде мога да разбирам и следя ? Благодаря
  • A
    ." Мисля, че можеше да продаваш по 600 бройлера на месец, което при тези цени са си пари." Иванов, какви са тези космически цени дето предполагаш, че са?
  • I
    Комбинирай 350 носачки с бройлери, каквъто бройка трабва за да не влезеш в голяма ферма с всички изисквания. Мисля, че можеше да продаваш по 600 бройлера на месец, което при тези цени са си пари.
  • S
    Като за начало заедно с петлите мисля да са 300 ... предполагам че ще могат да ме изхранват както се вика... а за повече ако ми потръгне ще го мисля ...
  • C
    Иванов,стига си рекламира скапания сайт
  • I
    Чесалките на този етап не те интересуват, първо реши колко кокошки ке отглеждаш, защото те са определящи за много неща. Ще правиш ферма която да те храни или която да ти дава допълнителни доходи? Като решиш това има различни технологии. А чесалките би трябвало да са ако се отглеждат в клетки. Информация за птицевъдство, хибриди и законодателство има тук: http://www.agrorada.com/forum/index.php

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

211 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

291 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

142 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

285 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

702 0