Аборт при козите

• A
    Колеги имам един проблем с козите вече 3 кози абортираха за една седмица, някой можели да ми каже от какво може да бъде.Предварително ви благодаря.
  • S
    Аборти в последната третина от бременността, особено при овце, и/ли придружени с раждане на нежизнеспособни ярета/агнета в стадото са често причинени от салмонелоза - тя се третира с антибиотици, мисля, че има и ваксина, ако зачестят случаите, задължително е да се третира цялото стадо. Ако животните са маркирани, би трябвало да име взето кръв за бруцелоза, тя е задължителна в Държавната профилактична програма, изследването е безплатно и е на процент от стадото. Добре е да се изключи поне тя. След салмонелозните аборти животните се възстановяват бързо след аборта, но ръсят заразата навсякъде с околоплодни течности, плаценти и прочие.
  • A
    NE VE4HE NQMAM DRUGI ABORTI, i DONO DA NQMA POVE4E
  • D
    IMASHLI OSHTE SASHTIQT PROBLEM KOLEGA ? ZASHTOTO I AZ GO IMAM NO IDVA SAMO OT BLASKANETO PRI XRANENETO IMA 3 KOZICKI KOITO SE BIQT MNOGO DAJE DO TQX NE MOGAT DA NABLIJAT DRYGI DA SE XRANQT NA QSLATA
  • D
    Колеги имам един проблем с козите вече 3 кози абортираха за една седмица, някой можели да ми каже от какво може да бъде.Предварително ви благодаря.
  • D
    aborta stava kogato:se biqt,ako gi iskarva6 rano ima variant i pri slana samo 4e ne tolkova 4esto sra6tano,no na vagnoto sa vaksinite ako ne si im slogil 6te bere6 qdove.Ot sezal ili nailon ne abortirat tam problema e dryg.
  • D
    Извинявам се предварително но искам да попитам Мирчев ... Дали има вариянт и оплождането от Пърч на коза с коиато да имат мойе би някаква Родствена връзка ???? А що се отнася Мисля че един от наи сериозните фактори е Борбата и кюскането помежду им....
  • A
    До borisko1979 мерси колега и аз ви пожелавам много берекет и здраве...
  • A
    До mircev благодаря колега за съвета
  • M
    Осем градуса е температурата под която изкарването на козите на паша не е желателно.Тук визирам професионалните ферми с високопродуктивни животни.Идеята е животните да не хабят енергия за затопляне на организма,вместо да се възстановява организъма след продължителна лактация и да се подготвя за следващата.Разходката е полезна за бременните животни,но не и паша и движение часове на ред при ниски температури. Има много тънкости и подробности при отглеждане на козите през зимата,но отчитайки,че болшенството животни са безпородни и поставени при примитивни условия за това и не смятам,че тук е мястото да ги споменавам. Съвета ми е да правите двукратно обезпаразитяване на животните(най-ефикасният начин е предварително да се вземе проба и изследва,след което да се определи и препарата с който ще се действа) И ДА СЕ ПРАВЯТ ВАКСИНИ СЪГЛАСНО СХЕМИТЕ за стопанско значимите заболявания.
  • B
    Не е от Пандекса,а за температурата ще ти кажа как е при мен и нямам проблеми за сега,а тя е с амплитуда от 15-20 градуса от помещението до отвън без отопление или ако вън е -5 вътре е 15 градуса,но имай предвид,че имам 180 животни.Мисля,че ги изкарвате малко рано в 10 часа,изчаквайте температура от поне 4 градуса и тихо време.Пожелавам ти успех и берекет занапред!
  • V
    zdr AliChakir i pri men go ima tova nqmase ospokoevash a pak pri ovcite dosega imam 50 jivi i 9 abrotirali kato ima i nedagavi v tiq 9br a tesa 3 na broi nedagavite koito i dase rodqt jivi umirat nai mn do 3 4 chasa takache vsichko ima. nali i te imat dusha takache vsichko she ima samo nesigo klavai prisarce
  • A
    Със пандекс ги ваксинирах през септември, без сол не съм ги оставил, а за помещението колко градуса долу горе трябва да бъде
  • B
    Да добавя,че ако оставиш продължително време козите без сол посягат на найлон.
  • B
    Пандекса кога го би?Ако е по време на бременността може и от него да е...но не ги изкарвай гладни и жадни на паша,обърни внимание на температурата в помещението,мухъл в сеното...
  • M
    Колега, имах тази година подобен случай, оказа се от агресивен овен.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Колко мляко дава една коза като ббм

От известно време мисля дали да не си купя малко кози да спра да работя за хората а да раб...

149 0

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

437 0

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

171 1

Печели ли се от кози

Kolega!: Колега, моят съвет e бегай от козите. Не е просто стока да се гледат. Отглеждането е специ...

655 2

Моля за съвет

т: Не го прави, по добре проси в София, ще си по-добре, поне ще си на печалба. В момента в к...

794 2