Облагане доходите на ЗП нерегистрирани по ТЗ - ДИСКРИМИНАЦИЯ

• D
    Колеги, надявах се, че нещо ще се промени по отношение на този проблем. Вярвах, че НАЗ ще защити и отстоява правата на тези ЗП, които са дискриминирани в облагането и плащането на данъци. Силно се надявам на обединение на всички ЗП, регистрирани по ЗДДС, по отношение защитата ни в този данъчен и юридически казус, защото е почти невъзможно еднолично да защитим правото си да правим приспадане от данък печалба, както го правят ЕТ и дружествата регистрирани по ТЗ. Това ни ощетява с хиляди левове и ни поставя в неравностойно положение спрямо колегите. Много от нас вече имат актове от НАП за възстановяване на приспаднатия данък от минали години, водят съдебни дела, които се проточват цяла година, а вече настъпи моментът за деклариране на доходите и плащане на данъците за изтеклата 2012г. Какво ще правим, ще се примирим ли за по-лесно???
  • A
    Колега правил ли си проучване как изобщо можем да се защитим?Тази година и аз смятам да се пробвам да ползвам преотстъпения данък но ти ме отчая.Ако знаеш нещо конкретно по въпроса моля пиши! Ако не си фирма- по-добре не пробвай.НАП много сериозно гледат точно за това.Не си заслужава да им плащаш актове. Сбъркаха я тотално-наистина.И сега ФЛ ЗП с регистрация по ЗДДС са нито рак, нито риба.
  • S
    Абсолютна дискриминация е! Браншовите организации мълчат по проблема,!Министерство на Земеделието и Финансовото Министерство след обещанията си за приспадане на данъка и те са в пълно мълчание!2012 година ощетиха всички ЗП регистрирани по ДДС,тази година ще е същото .
  • K
    Колега правил ли си проучване как изобщо можем да се защитим?Тази година и аз смятам да се пробвам да ползвам преотстъпения данък но ти ме отчая.Ако знаеш нещо конкретно по въпроса моля пиши!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Земята ми се ползва без мое знание

Лили: Здравейте, за да няма ощетени собственици като Вас, а в същото време земята ви да не пуст...

134 0

Пазар за лавандулово масло

olympus: Къде е включването? Купува се евентуално само био, от другото си имат предостатъчно количе...

237 0

Бял равнец

Здравейте съфоромци! Може ли някой да ми каже кога е най точното време за косене на белия...

239 0

Шафран

Мариан: Питай на Хасан Тахиров

368 0