Купихте ли си вече семена слънчоглед и царевица?

• C
    Здравейте, купихте ли си вече семена слънчоглед и царевица? Какви ще ползвате?
  • N
    Може да хвърлите и един поглед на хибридите от Нови Сад.
  • M
    AZ BIAH S LG 5662 I NE SAM DOVOLEN STE SADIME TAZI GODINA S PIONER
  • K
    Здравейте колеги!Миналата година засях ел джи 5663цл неома и адажио. При мен се представиха добре.Добива е над300кг. с много добри показатели.Изпробвах частично в едно поле фунгицида пиктор.Скъпичък е но вдигна добива с 30кг. на декар.Тази година ще сея ел джи 5633цл поради няколко причини: една торба тежи 11кг , не е обеззаразен с препарат за хоботник, има висока кълняемост и сеитбената норма е до 6500бр. на дк.Отказвам се от сенжента тъй като чух че тази година голяма част от семената са произведени в България.
  • S
    Това е най разумното решение! Изпробвай го -личния опит е най сигурният.
  • S
    Благодаря Silvi. Пазара е доста капризен и семената с едра ядка и високо маслено съдържание над 43% са с доста по високи цени. Г-н Вушков се опита да ме убеди ,че LG 5633CL e моят сорт Досега съм се придържал към Конвенционалните LG 5665, 62, 80 и съм доволен. За 5663 Не мога, не мога да се изкажа много бляскаво като добив говоря. Затова ще сложа едни 200 декара с Lg 5633CL Да пробвам...
  • S
    Колеги има ли някой които е сял LG 5633 CL Интересува ме едрината на семката в сравнение с тази на LG 5663 cl .... Миналата година имах наблюдения от двата сорта ,не мога да кажа,че семката е по едра.Но и стопанската година при нас беше много суха- последният дъжд веднага след сейтбата и нито капка до жътва.
  • S
    Колеги има ли някой които е сял LG 5633 CL Интересува ме едрината на семката в сравнение с тази на LG 5663 cl ....
  • B
    колега миналата година сях семена на синджента -адажио и неома и не останах доволен. Тази година мисля да се спра на слънчоглед LG 56.63 CL.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта