Проблем с трактор ЮМЗ не пали

• M
    Здравейте колеги искам да попитам ако купя на ЮМЗ редукторен стартер по добре ли ще вьрти защото с оргиналния като пусна декомпресора и двигателя направо спира да вьрти акумулатора е 180 ач сутринта на --10 градуса му подадох 24вт запали веднага но ме е страх да не изгори нещо по тоя начин --редукторния по мощен ли е ако някой ползва такьв на ЮМЗмоля да сподели как е Благодаря ви предварително
  • F
    колега вземаи един с редуктор и забравяш от три години го ползвам пала го с 100 амперов
  • N
    колега вземи си един редукторен стартер магнетон и край
  • I
    Замери акумулатора при стартиране на колко кляка волтажа, ако пада под 9V или е за смяна или е за зареждане или дозареждане. Стартера трябва да се види дали четките или втулките не са износени и да се подменят. С толкова голям акумулатор трябва да върти макар и бавно поради студеното време.
  • N
    Свалете го този стартер и го ремонтирайте. Предполагам износени втулки, провери масата и захранващия кабел за хлабави връзки. Сутрин завърти със стартера, както казваш няма да запали, после слез и пипни по връзките някъде не е ли загряло. На стартерите силата се мери в к. сили или КВ. пише го на стартера или по кат. номер в каталог. Не мога да ти кажа кой е по мощен, но на редукторните не им трябва толкова голям ампераж . А маслото на двигателя сутрин на грес ли е станало?
  • M
    при износен двигател стартера трябва да върти и да не пали а при моя случаи стартера не може да върти двигатела интерисува ме редукторните по-мошни ли са.
  • B
    Запалването го направете последователно на 24вт, а зареждането на акумулаторите паралелно на 12вт. Трактора е износен и колкото искара стартера го ползвай, може една, две или повече години. Според мен може да остане така
  • M
    като запали на 24 и поработи малко после пали на 12 но задължително със декомпресор без едва върти двигателя.
  • B
    Ако само първото запалване на 24 вт, нама проблем , след малко работа пали ли на 12вт

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

M

Регистрация на АТВ

wladd: В Областна дирекция "Земеделие"

82 1
T

Проблеми с хидравликата за управление на Т150

Здравейте, Имам проблем с трактор Т150 и по конкретно с завиването. Първоначално нямаше...

144 0
P

Трактор Т25 - скоростите не включват след смяна на полуоска

Имам Трактор Т25 Владимировец. Полуоската на задната лява гума се скъса и я сменихме, но с...

94 0
Y

Загубена първоначална фактура на малогабаритен трактор 14 к.с.

Здравейте. Ще съм благодарен, ако помогнете с моя казус. Имам "Синтай 140". Загубена е п...

160 0
P

Т-150

solun1: Възможно е филтъра на ск.кутия да е позацапан/позатиснат , може и клапана който поддържа...

169 1