Трактор под наем

• V
    Здравейте,искам да ви попитам,тъй като имам земя за обработване,но с моя мотоблок немога да правя всичките манипулации,ми трябва по-голям трактор.Имам навпредвит един човек в село,който има трактор Владимировец Т 25,и мисля да му предложа оферта да ми го дава под наем.Но незнам каква цена да му предложа.И дали ще е по-добре примерно да му плащам за ден или за седмица? Давайте съвети
  • у
    аз мога да ти дам трактор под наем
  • V
    Не виждам как само с трактор ще можеш да отгледаш слънчоглед.Ще ти бъде необходим и инвентар.А и опит предполагам че нямаш.Според мен не си прави експирименти плати на човек да ти свърши работата и да ти даде съвети кое ,кога и как да направиш.Според мен това ще е по доброто решение.А след това ще прецениш какво е по добро за теб.
  • T
    Какво значи трактор под наем според теб? Ако ти е приятел, да ти изоре нивата, а пък ти ще му дадеш нафтата и ще му помагаш с нещо друго. Това можеш да направиш?
  • V
    защото ще трябва да гледам слънчоглед,а нямам техника,и затова ми трябва трактор за няколко дена
  • S
    VELI420,............ стана ми интересна темата която си пуснал,но не можах да схвана смисъла на въпроса ти за трактор под наем.Питаш как ще ти е по изгодно да платиш за наем на трактор- наем за ден или за седмица..... След това уточняваш ,че имаш 12 декара земя...... Та се питам - за какво ти е трактор за една седмица?
  • P
    за колегата който е пуснал темата нямаш ли собствена техника земеделие не се прави поне според мен първо финансовата страна и второ че никога неможеш да свършиш работата на време
  • P
    ЗА КОГО СТАВА ВЪПРОС ДА СИ КУПИ КИТАЕЦ
  • P
    колега незнам от кои регион си но на тези цени тее лови страшна промоция аз съм от кюстендил и за тези декари и пари няма да се кача на трактора наи добре си купи един малък китаец и си върши работата сам ще си по доволен
  • P
    А ЗА ТЕЗИ ЦЕНИ малко са ти декарите за това е такава цената
  • P
    тогава си направи сметка че за сеитба даваш 120 лв за 12декара за около 45-60 минути, А за цял ден какви пари ще иска
  • V
    разбирам че е така,но засега няма да има възможност за закупуване на техника,а цените в наше село за оране е 20лв,за култивиране 10лв,за сеитба 10лв.Обработвам засега 12дка земя,и ми излиса солено да викам някой да ми работи,затова обмислям този вариант
  • P
    колега това с под наем трактор на ден не знам дали има такива но има услуги на декар, важното е колко декара гледаш,ОРАНЕ 15 лв слята обработка около 5-7 лв, сеитба 5-7 лв, окопаване 5-7лв това е на декар,ти си направи сметката но при всички случаи е най изгодно да си купиш трактор,защо то ти излиза на половина на тези цени и най важното в земеделието е ден година храни, чакаш да дойде да ти засее или оре а го няма а на другия ден идва зимата или дъждове,според мен земеделие без техника не е като гол мъж в женския в затвора

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта