Палетиране - смеска от фий и овес

• P
    Здравейте,\r\nинтересува ме дали смеска от фий и овес може да се палетира\r\nпредварително благодаря за информацията .\r\nПоздрави „\r\nТодор Данов
  • S
    пЕлети!!!
  • M
    За нищо, успех.
  • P
    ахам ок МЕРСИ много за информацията
  • M
    Аз също не съм вещ по този въпрос, Иванов скоро сигурно ще се включи и ще обясни "научно", "практически" и 4професионално" как стоят нещата. Шегата настрана, мисля че подобни палета биха се реализирали по трудно, именно заради ефикасността си. Биха горяли по малко от палетата от дървени отпадъци, а и количествата топлина отделени от тях едва ли ще е по голяма. Все пак производството на матеряла ще е по скъпо от дървения. От слънчогледова отсевка също се правят подобни палета, които благодарение на мазнината която съдържат, горят дълго време, и отделят голямо количество топлина, продукта е евтин защото е отпадъчен, проблема е че често се напада от мишки и плъхове, и не се харесва особенно заради това от крайните клиенти-респективно продавачите му. От оборски твърд тор, също стават прекрасни палета за огрев, и е в пъти по евтино.
  • P
    въпроса ми за палетирането идва от това че ми направиха запитване дали такава смеска може да се палетира и ако да да ми докарат палетираща машина за производство на палети На мен ми е интересно защото нищо не знам по въпроса
  • M
    Да на бали. Желаещи винаги ще се намерят, то ако не сега за по нататък. Освен това технологията на палетиране не е евтина и ще се сблъскаш с невероятна конкуренция на какви ли не палетирани щуротии. Има и значение самото пале, колко килокалории топлина отделя.
  • P
    на фураж имаш на предвид на бали ли защото ако е за бали аз вече питах да ли някой иска да купи бали с такава смеска и никои не изяви конкретно желание
  • M
    Защо ти е да я палетираш? Добра цена можеш да и вземеш и като я продадеш за фураж.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Площи в добро земеделско състояние

Някой има ли вече качени парцели. Не знаем как са минали тези проверки. И дали сме изрядн...

64 0

Отглеждане на женшен в България

Ние сме южнокорейска организация, основана през 1990 година в България. Проект „Българска...

181 0

Списък с животновъди

SVB: В сайта на БАБХ - регистри, има списък на животновъдните обекти по населени места (отделно...

136 2

Балопреса

Здравейте колеги имам проблем с балопреса sipma 4010.Ако някой има такава преса моля да п...

29 0

Дезинфекция на транспортни средства

solun1: Вероятно с това с което се и пръскат складовите помещения - Нуреле, Децис и др подобни.

37 1