От къде могат да се закупят романовски овце?

• T
    Колеги интесувам се от романовски агнета някой предлагали.
  • N
    Та в крайна сметка някой има ли за продаване романовски агнета?
  • N
    Здравейте,колеги и за Много Години!!!Да е благодатна новата 2013г. за Вас и Вашите близки и да са Ви пълни кошарите!!!Искам да Ви попитам:"Вие,които гледате романовски овце,пак на такива цени ли продавате женските агнета като института в Троян?"
  • M
    Колега,аз на агнетата до сега никога не съм давал сухо мляко. Даваме им основно овче мляко поне един месец,след което при нужда сме добавяли 50% козе или краве,когато имахме повече крави,но сега ще са на овче и след това на смес (овче и козе).
  • T
    Мирчев, с какво мляко подхранваш агнетата. Аз имам проблеми с изкуственото мляко
  • M
    Предните години оставях две на майката,а останалите отглеждахме с кофи-майки.Тази година нищо не оставяме на овцата.Още след раждането ги захраниха работниците с шишенца,а вече са на кофите-майки.При добро хранене майките дават около 1,5 до 2 л. мляко дневно.Наистина агнетата са доста по-дребни,когато са повече от три,но с добри грижи наддават нормално.
  • N
    Колеги,да Ви попитам:като са толкова плодовити тези романовски овце и раждат средно по 3-4 агнета изхранват ли си ги сами или е нужно допълнително подхранване на новородените?
  • I
    Цената е добра, който търси да купува.
  • M
    Kойто мисли да купува,нека побърза,защото и 30 килограмови пак са по толкова в института.
  • N
    Днес след обяд ми звъннаха от Института в Троян,понеже бях правил запитване за романовските овце и ми казаха че имат 11 агнета на цена 15 лв./кг без ДДС.Тежали около 20 кг.Успех и Весели празници!!!
  • M
    Не зная кой и колко е успял да съхрани и размножи в чист вид,но аз съм давал до сега на десетина колеги. Светльо,ако човека наистина търси романовски ще си намери.Има нужда от внос,но са малко тези,които ще дадат по 600 лв.,че и повече за животно. От Русия за сега не е възможно по официален път. На всички писма,които пращах,ми отговаряха,че породата е сред застрашените и има забрана за износ.
  • S
    Съдействувам за закупуване на чиста порода/внос/романавска овца!тел.0882791357
  • M
    Я гледай Иванов, колко романовски овце има из България, обзалагам се че Мирчев познова поне 3 колеги с такива.
  • M
    Агнета може да се намерят,но сега романовски овце не зная някой от тези,които познавам да продава.Аз моите съм ги взимал преди от ИПЖЗ в Троян.Миналата година пак коч купих от института.Излиза около 600 лв.
  • S
    Виж тази обява, малко е старичка но: Продавам РОМАНОВСКИ овце, чиста порода, заплодени са с Романовски коч, раждат средно по 3-4 агнета, 25 бр. заплодени са, ще се агнат до 10-15 дни. 0885621144 Тази обява е публикувана на: 15.02.2012
  • I
    Ами намери му десетина романовски на човека!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

S

ПНДЖ3

Здр.платиха едни пари за някой а други не така че аз питам някой знаели нещо кога ще пусна...

257 0
S

Денимис

Здр.май тази година Денимис за животновъдите няма да има забравихани.Някой да е чул нещо

133 0
D
395 2
М

Агнета 2020

Питайте управниците ни тази година като нямаше внос на агнешко стигнаха ли родните агнета...

341 0
А

Агнешки кожи

Колеги някой знае ли къде купуват агнешки кожи и ако някой купува да се свърже с мен 08763...

421 0